Neraugoties uz Sebastiana Fetela apdzīšanas mēģinājumiem, Luiss Hamiltons izcīnījis uzvaru šodien Spa trasē notikušajā Beļģijas GP izcīņā. Trešais finiša līniju šķērsoja “Red Bull” braucējs Daniels Rikjardo.

Startā abi “Mercedes” noturējās priekšā saviem konkurentiem no “Ferrari”. Fetels pat veica apdzīšanas mēģinājumu, tomēr tas nebija veiksmīgs. Abu “Red Bull” braucēju cīņā pārāks bija Verstapens.

Lielisks starts padevās Fernando Alonso, kurš pakāpās uz septīto pozīciju. Hulkenbergs uz brīdi spēja tikt garām divkārtējam pasaules čempionam, tomēr “McLaren” braucējs atguva pozīciju. Apli vēlāk abi jau atkal samainījās vietām, bet nākamo apļu laikā Alonso piekāpās arī abām “Force India” mašīnām, kas startā piedzīvoja kontaktu bez tālejošām sekām.

“F1LV

Savu līdzjutēju priekšā Verstapenam neizdevās nodemonstrēt cerēto, izstājoties jau astotajā aplī pēc jaudas zudumiem.

Lielākā daļa otrā desmita braucēju boksos devās jau ap desmito apli, tomēr pirmais no līderiem, kas veica savu pitstopu bija Luiss Hamiltons 12. aplī. Apli vēlāk to paveica arī Botass, bet 14. aplī – Fetels un Rikjardo.

Raikonens nespēja pārāk aizkavēt Hamiltonu, dodoties boksos 15. aplī. Sebastians Fetels ar par diviem apļiem jaunākām riepām pēc pitstopa atradās divarpus sekunžu aiz Hamiltona.

Visi vadošie braucēji, izņemot Rikjardo, otrajā nogrieznī tika pie mīkstajām riepām, kamēr “Red Bull” braucējs tika pie supermīksto riepu komplekta. Tikmēr Kimi Raikonenam boksos nācās doties vēlreiz, saņemot 10 sekunžu stop & go sodu par dzelteno karogu neievērošanu, braucot garām Verstapena mašīnai. Tā rezultātā Raikonens atkrita uz septīto vietu.

Atstatums starp Hamiltonu un Fetelu turējās pusotras sekundes robežās, kamēr Raikonens paguva atgūt pozīciju pret Okonu un Hulkenbergu, nonākot piektajā vietā.

Pēc mokošas sakāves 25 apļu garumā, Alonso devās boksos, lai izstātos. Tai pat aplī savu otro pitstopu no astotās vietas veica Serhio Peress, trasē atgriežoties 11. vietā aiz abiem “Haas” braucējiem un Felipes Masas, bet uz boksu apmeklējuma rēķinu apsteidza Okonu.

Tomēr “Force India” braucēju ambīcijas jau atkal ņēma virsroku pār veselo saprātu – abi sadūrās ceļā uz Eau Rouge pagriezienu, kā rezultātā Okons palika bez priekšējā antispārna, Peress bez aizmugurējā labā riteņa, bet trasē devās drošības mašīna, ļaujot visiem braucējiem veikt otro pitstopu.

Kamēr vairums braucēju pēdējam sacīkšu nogrieznim izvēlējās ultramīkstās riepas, “Mercedes” braucēji tika pie jauna mīksto riepu komplekta. Okons akrita uz desmito vietu, bet Peress nonāca 14. pozīcijā.

Sacīkstēm atsākoties, Fetels nonāca blakus Hamiltonam, tomēr nespēja apdzīt “Mercedes” braucēju, kamēr Botass zaudēja pozīciju gan Rikjardo, gan Raikonenam. Tikmēr Hamiltons noturējis Fetela ofensīvu, ieguva nelielu pārsvaru, to noturot līdz finišam.

Lielisks brauciens Romēnam Grožānam, kurš iekārtojās 7. vietā, kamēr viņa komandas biedrs Magnusens restartā nobloķēja riepas un atkrita līdz pēdējai pozīcijai.

Čempionāta kopvērtējumā Fetela pārsvars pār Hamiltonu sarucis līdz 7 punktiem, kamēr Botass jau nonācis vairāk kā uzvaras attālumā. Nākamais posms jau nākamnedēļ risināsies ātrajā Moncas trasē.

Beļģijas GP rezultāti:

 

1 KOMENTĀRS