Jau šajā nedēļas nogalē norisināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas 9. posms – Francijas RX.

Posms Lojakas trasē ir viens no iespaidīgākajiem sezonā – ik gadu vairāk nekā 70’000 rallijkrosa fanu ierodas trasē lai vērotu pasaules labākos braucējus cīnāmies par uzvaru Francijas RX.

Grafiks: FIA

Starp galvenajiem favorītiem šajā posmā noteikti jāmin abi “Volkswagen” komandas braucēji, kuri šobrīd jau kopvērtējumā ir izvirzījušies pārliecinošā vadībā, sekotājiem neatstājot nekādas izredzes. Tikmēr Reiņa Nitiša “EKS Audi” vienība šajā posmā startēs ar veseliem četriem auto. bez jau ierastā braucēju sastāva startēs arī Matiasa Ekstrema komandas biedrs “Audi” DTM komandā Niko Mullers.

Pēdējās sacīkstes Reinim Nitišam nav izdevies parādīt labāko sniegumu. Nitišs jau divus posmus nav spējis iekļūt pusfinālos, tomēr Francijā tas varētu mainīties, jo pērn pat ar nekonkurētspējīgo “SEAT Ibiza” automašīnu izdevās iekļūt finālā.

Tikmēr Jānis Baumanis pēdējos posmos ir iekļuvis gan pusfinālos, gan pat vienā finālā, kas liecina, par privātās “STARD” komandas mašīnas ātrumu.

Foto: ReinisNitiss.com

“Vienmēr ir prieks atgriezties Lojakā, kur allaž ir fantastiska atmosfēra! Neskatoties uz vairāku nedēļu garo pauzi kopš posma Kanādā, es jūtos gatavs turpināt cīņu par katru pozīciju. Teju visa trase ir ar cietu segumu, vienlaikus visapkārt tai ir ļoti irdenas izskrejas zonas, tādēļ, lai spētu noturēt ātrumu, ir jābrauc maksimāli tīri un nekļūdīgi. Ņemot vērā īso starta taisni arī reakcijai un starta regulējumiem būs izšķiroša nozīme sacensību uzvarētāja noteikšanā,” iesāk Reinis Nitišs. “Šī būs pirmā reize, kad EKS pasaules rallijkrosa čempionāta posmā piedalīsies ar četrām mašīnām, un tas būs nopietns izaicinājums gan mums, gan konkurentiem. Ceturto Audi S1 EKS RX quattro pilotēs šveicietis Niko Mullers, ar kuru kopā trenējamies jau kopš ziemas. Šo mēnešu laikā viņš ar dažādiem sacīkšu auto veicis ļoti daudz kilometru, tādēļ paredzu, ka viņš savā rallijkrosa debijā būs cienījams sāncensis pieredzējušajiem pasaules čempionāta dalībniekiem.”

BRETAGNE WORLD RX OF FRANCE NORISES GRAFIKS

PIEKTDIENA, 1. SEPTEMBRIS
18:30 Treniņbraucieni

SESTDIENA, 2. SEPTEMBRIS
09:45 Treniņbraucieni
14:00 Pasaules RX Supercar 1. kvalifikācija
16:20 Pasaules RX Supercar 2. kvalifikācija

SVĒTDIENA, 3. SEPTEMBRIS
09:30 Treniņbraucieni
11:05 Pasaules RX Supercar 3. kvalifikācija
11:40 Pasaules RX Supercar 4. kvalifikācija
14:40 Rallijkrosa studija Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport TV
15:00 Tiešraides translācija Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport TV
16:00 Finālbraucieni
17:00 Rallijkrosa studija Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport TV