Igauņu braucējs Jurijs Vips par mata tiesu pārspējis savus galvenos konkurentus un kļuvis par šīs sezonas Vācijas F4 čempionu, atkārtojot sava tautieša Ralfa Ārona sasniegumu, kurš pirms diviem gadiem triumfēja Itālijas F4 čempionātā.

Vips šogad pārstāv itāļu “Prema Racing” vienību, kas pēdējo gadu laikā kļuvusi par galveno spēku junioru kategorijās. Cīņā par titulu Vips 21 brauciena laikā par 4,5 punktiem pārspēja savu komandas biedru un “Ferrari” jauno braucēju akadēmijas braucēju Markusu Ārmstrongu, bet 9 punktus aiz igauņa palika Felipe Drugovičs no Brazīlijas.

17 gadus vecais Vips sezonu uzsāka ar uzvaru, tomēr turpinājumā par panākumu atslēgu kalpoja stabilitāte un spēja regulāri mašīnu nogādāt punktos, sezonas gaitā izcīnot tikai divas uzvaras, kamēr Drugovičs finiša līniju pirmais šķērsoja 7 reizes, tostarp pirmajā braucienā Hokenheimā, kur šonedēļ noslēdzās čempionāts.

Vipa karjeras turpinājums tiek saistīts ar dalību Eiropas F3 čempionātā “Prema” sastāvā, sekojot Ralfa Ārona pēdās. Sezona Tallinā dzimušajam jaunietim vēl nav galā – Itālijas F4 čempionātā vēl palikuši divi posmi. Vips startēja trijos no pieciem sezonas pirmajiem posmiem, deviņu braucienu laikā 5 reizes kāpjot uz goda pjedestāla, tostarp uzvarot Mudžello trasē.