Ar Maksa Verstapena uzvaru ir noslēgusies Malaizijas GP izcīņa, kas šogad risinājās pēdējo reizi. Aiz holandieša finišēja Luiss Hamiltons, kurš tādejādi palielināja savu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā, jo viņa tiešais sāncensis Sebastians Fetels, startējot no pēdējās starta pozīcijas, finišēja 4.vietā.

Pēc neveiksmīgās Sebastians Fetela kvalifikācijas, “Ferrari” neveiksmes turpinājās pirms sacīkstes – īsi prims iesildīšanās apļa arī Kimi Raikonena formula tika nostumta boksos, jo atklājās gaisa kompresora problēmas arī somu pilota mašīnai. Pāris minūtes vēlāk Raikonens jau bija pārģēbies un devās uz komandas viesmīlības māju. Tostarp Fetels sacīksti sāka ar svaigām mīkstā sastāva riepām, cerot uz garālu pirmo sacīkstes nogriezni un drošības mašīnu, kamēr vairums tiešie konkurenti izmantoja supermīkstā sastāva lietotās riepas. Startā Hamiltons, kurš bija palicis viens pirmajā starta rindā, noturēja līderpozīciju, tomēr jau 4.aplī viņu apdzina Makss Verstapens.

Verstapens 9.aplī bija iekrājis jau 3 sekunžu pārsvaru pār Hamiltonu, kad viņa komandas biedrs pēc lieliskas cīņas par 3.vietu tika garām otram “Mercedes” pilotam Valteri Botass. Sebastians Fetels šo apli pabeidza jau 9.pozīcijā – vācietim sacīkstes sākums izvērtās ļoti aizraujošs.

Tuvojoties sacīkstes vidusdaļai, Fetels jau bija pacēlies līdz 5.pozīcijai un 26.aplī sāka uzbrukumus Valteri Botasa 4.vietai. Tobrīd savā pirmajā un vienīgajā boksu apmeklējumā no otrās pozīcijas devās Luiss Hamiltons, kurš trasē atgriezās tieši priekšā Botasam un Fetelam. Nākamajā aplī boksos devās arī Fetels un apli velāk arī Botass, kurš atgriežoties zaudēja pozīciju Fetelam. Fetels uz sacīkstes izskaņu bija uzlicis supermīkstā sastāva riepas, kamēr abiem “Mercedes” un “Red Bull” pilotiem bija jāizmanto mīkstā sastāva riepas. Tikmēr līderpozīcijā joprojām atradās Makss Verstapens – viņa pārsvars pār Hamiltonu pēc boksu apmeklējuma saglabājās 6 sekunžu robežās.

10 apļus pirms sacīkstes beigām Sebastians Fetels bija pietuvojies Daniela Rikardo 3.vietai, kamēr līdera Verstapena pārsvars pār Hamiltonu bija pieaudzis līdz 10 sekundēm. Rikardo un Fetela cīņa turpinājās vairākus apļus, kas ļava vieglāk uzelpot Hamiltonam – viņa otrā vieta bija drošībā. Divcīņas rezultātā Fetela “Ferrari” sākās problēmas ar dzesēšanas sistēmu un temperatūras paaugstināšanās, kas spieda komandu likt vācietim atkāpties un samierināties ar ceturto pozīciju finišā un 6 punktu zaudējumu attiecībā pret Hamiltonu.

Jau pēc finiša Sebastianam Fetelam bija sadursme ar Lansu Strolu un vācietis ar trim riteņiem bija spiests apstāties trases malā un sagaidīt “taksi” Paskāla Verleina izskatā.

Malaizijas GP rezultāti