Negaidītu paziņojumu izplatījusi “Hoonigan Racing Division” vienība, paziņojot par savu aiziešanu no pasaules rallijkrosa čempionāta pēc šīs sezonas pēdējā posma Dienvidāfrikā.

“Hoonigan Racing Division” pasaules rallijkrosa čempionātam pievienojās pagājušogad, izmantojot “Ford Focus RS” automašīnas. Pērn komandas vadošais braucējs Andreass Bakerūds izcīnīja 3 uzvaras, palīdzot amerikāņu vienībai izcīnīt ceturto vietu komandu ieskaitē, kur atrodas arī šobrīd, lai gan komandas izveidotāja Kena Bloka sniegums nav bijis tik pārliecinošs.

Lai gan izbaudījām rallijkrosā pavadīto laiku, lēmums paiet malā ir likumsakarīgs, redzot čempionāta tālākās attīstības aprises. Lai turpinātu programmu, mums būtu nepieciešams radīt jaunu spēkratu, tomēr tagad, kad ir daudz neatbildētu jautājumu par dzinēju attīstības virzienu, esam nolēmuši paņemt pārtraukumu,” stāsta “Ford Performance” direktors Deivs Perikaks.

“F1LV

Līdzīgu komentāru sniedza arī triku meistars un komandas seja Kens Bloks, izsakot nožēlu par radušos ekonomisko situāciju motorsportā. Bloka komandas biedram Andreasam Bakerūdam bija divu gadu līgums šīs sezonas beigām. Bloks uzslavējis allaž jautro Bakerūdu, norādot, ka ir pārliecināts, ka norvēģis atradīs vietu citā komandā un, iespējams, vienu dienu kļūs par čempionu.

Tiek ziņots, ka “Ford” bija vienīgais no četriem pasaules rallijkrosa čempionātā iesaistītajiem koncerniem, kas neizteica vēlmi raudzīties elektromobiļu virzienā. Nākamās sezonas komandu sastāvs joprojām ir miglā tīts, jo pēdējo nedēļu laikā parādījušās runas par iespējamo “Peugeot” un “Audi” aiziešanu jau šīs sezonas izskaņā.