FIA pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji “IMG” paziņojuši, ka sākot ar 2018. gada sezonu “Circuit of the Americas” (“COTA”) trasē norisināsies ASV RX posms. Jāpiemin, ka šajā trasē aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās pirmās formulas ASV Grand Prix izcīņa.

Līgums starp “Circuit of the Americas” trases īpašniekiem un “IMG” noslēgts uz pieciem gadiem, un pirmais ASV RX posms tiks aizvadīts nākamā gada 29. un 30. septembrī.

World RX direktors Pols Belamijs stāsta: “ASV ir bijis mūsu redzeslokā kopš čempionāta sākuma 2014. gadā, bet mēs gaidījām īsto izdevību. Mums bija pārrunas ar vairākām trasēm ASV, bet “COTA” bija līdzīga vīzija kā mums, un viņi var nodrošināt augstākās klases rallijkrosa trasi. Mēs esam droši, ka “Circuit of the Americas” World RX posms būs ļoti izdevies.”

Belamijs arī piebilst, ka viņu mērķis ir izveidot festivālu, kas ļautu baudīt ne vien autosacīkstes, bet dažādus citus pasākumus un slavenu mūziķu uzstāšanos. Rallijkrosa trase tiks izveidota trases stadiona sekcijā, starp 12. un 15. līkumu, kas ļaus skatītājiem pārredzēt visu trasi no sēdvietām.

“Circuit of the Americas” trase tika atklāta 2012. gadā, kad tur pirmo reizi norisinājās F1 posms, bet gadu vēlāk pievienojās arī MotoGP sacīkstes. Trasē arī tiek aizvadītas WEC čempionāta izturības sacīkstes. Rallijkrosa trases izbūve tiks uzsākta tuvākajos mēnešos.

Tikmēr provizionālais 2018. gada FIA World RX čempionāta kalendārs tiks atklāts rītdien, bet jau tagad zināms, ka čempionātā būs 9 Eiropas posmi, kā arī pa vienam ASV, Kanādā un Dienvidāfrikā. Arī Latvijai līgums ar “IMG” ir spēkā uz vēl vismaz vienu gadu, kas nozīmē, ka arī nākamgad visi varēsim vērot pasaules augstākā līmeņa sacīkstes tepat, Biķernieku trasē.