Ross Brauns paziņojis, ka F1 menedžmenta komanda apsver iespēju atteiksies no piektdienas treniņu sesijām, lai atvieglotu komandu loģistiku un padarītu papildus posmu iekļaušanu kalendārā vienkāršāku.

Brauna vīzija paredz 25 posmu kalendāru, tomēr notikumu iespiešana divās dienās būtu pretēji sākotnējai idejai par plašāku un kvalitatīvāku posmu reklamēšanu ar vairākiem saistītiem pasākumiem, kas notiktu paralēli autosacīkstēm. Jau šosezon tika izmēģināts pāriet uz četru dienu formātu, kur ceturtdiena tiek veltīta dažādām atbalsta kategoriju sacīkstēm.

Runājot par sacīkšu skaitu sezonā, pirmkārt jāņem vērā, ka posmiem ir jābūt kvalitatīviem. Nav jēga palielināt posmu skaitu ķeksīša pēc – atrašanās vietai, trases veidam un spējām nodrošināt interesantas sacīkstes ir jābūt primāriem jautājumiem. Palielināt GP skaitu, komandām rodas loģistikas problēmas. Tieši tādēļ jāraugās, kā pielāgot sacīkšu nedēļas formātu, tādēļ jābūt atvērtiem un rūpīgi jāizvērtē visas iespējas,” spriež Ross Brauns.

Svētdienas programmu Brauns nevēlās grozīt, sacīkstes atstājot par kulmināciju, kam pakārtoti pārējie notikumi, tādēļ tieši piektdienas programma ir visneskaidrākā, kā arī atzīmējis uzlaboto saikni Grand Prix organizatoriem ar F1 menedžmentu, kas jauno īpašnieku laikā kļuvusi daudz atvērtāka jaunām idejām un piedāvājumiem. Par piemēru Brauns min kvalifikācijas pārcelšanu par divām stundām Džastina Timberleika koncerta dēļ. Tā rezultātā pēc Ostinas trases īpašnieka Bobija Epšteina sniegtās informācijas skatītāju skaits trasē palielinājies par 20 tūkstošiem, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

1 KOMENTĀRS

  1. 25 posmu kalendārs ir izcila ideja! Jo vairāk GP posmu sezonā, jo vairāk uzvaru, pjedestālu un ātrāko apļu vislabākajiem F1 pilotiem. 😉
    P.s. Pole position un front row startu rekords jau pieder vislabākajam F1 pilotam. 🙂