Ar Maksa Verstapena uzvaru noslēdzies Meksikas Grand Prix, tomēr skatītāju galveno uzmanību pievērsa Hamiltona un Fetela sadursme, kā rezultātā “Ferrari” braucējs nespēja kāpt uz goda pjedestāla, ļaujot Luisam Hamiltonam nodrošināt ceturto čempiona titulu.

Startā Makss Verstapens saskārās ar Sebastianu Fetelu, tomēr spēja pirmo līkumu sēriju izbraukt kā līderis. Tikmēr Fetels, kurš jau bija apskādējis savu prieksējo antispārnu, sadūrās ar Luisu Hamiltonu. Tas lika vācietim doties boksos pēc jauna priekšējā antispārna, kamēr Hamiltonam tika pārdurta aizmugurējā riepa.

Starp līderiem nebija atrodams arī Daniels Rikjardo, kurš dzinēja maiņas dēļ sacīkstes sāka no beigām. Viņa komandas biedram Verstapenam sekoja Botass, Okons, Hulkenbergs, Saincs, Peress un Raikonens.

“F1LV

Turpinājumā izteikti izpaudās “Renault” dzinēju neizturība – turbīnas defekts lika izstāties Danielam Rikjardo, Hulkenbergu pievīla mašīnas baterija, bet Hārtlijs nobrauca malā ar dūmojošu dzinēju. Ātrs pitstops līdz priekšpēdējai vietai lika atkāpties arī Karlosam Saincam, tomēr arī viņš finišu nesasniedza.

Aizraujošas cīņas turpinājās cīņās par punktiem – Kimi Raikonens pēc ilgākas cīņas apdzina mājinieku Serhio Peresu, kamēr Alonso un Grožāna cīņas rezultātā “Haas” braucējs tika izstumts ārpus trases, radot bojājumus savai mašīnai.

“Force India” braucēji nolēma pitstopu veikt laicīgāk par konkurentiem, kas neatmaksājās – pēc Hārtlija izstāšanās trasē tika sūtīta virtuālā drošības mašīna. Tas ļāva pārējiem braucējiem ietaupīt laiku uz boksu apmeklējumu – Raikonens pakāpās uz trešo vietu, bet piektajā vietā starp abām “Force India” mašīnām nonāca Lenss Strols.

Luiss Hamiltons pēc pirmā apļa incidenta vēl ilgi brauca pēdējā pozīcijā. Iespējams mašīnas grīdas defekts liedza britu braucējam demonstrēt cerēto sniegumu, tomēr Hamiltonam izdevās aizcīnīties līdz punktiem, pēdējos apļos sarīkojot lielisku cīņu ar Alonso par 9. vietu.

Fetelam ar pozīciju atgūšanu klājās krietni veiksmīgāk un līdz pitstopa apmeklēšanai viņš nokļuva jau astotajā vietā. Lai gan sacīkšu otrajā pusē tika apsteigts Magnusens, Peress, Strols un Okons, lai izcīnītu titulu ar to bija par maz un Fetels finišēja 4. vietā.

Ar liesmojošu dzinēju izstājās arī “Sauber” braucējs Markuss Ēriksons, kurš ilgi atradās punktu zonā.