Meksikas GP tiesneši nolēmuši nesodīt Maksu Verstapenu, kura lēnās braukšanas rezultātā kvalifikācijas trešajā kārtā pirmajā lidojošajā aplī Valteri Botass zaudēja laiku un iespēju pacīnīties par augstāku starta pozīciju.

Valteri Botass noķēra Maksu Verstapenu taisnē starp 12. un 13. līkumu. Apsteidzis “Red Bull” braucēju, Botass nobloķēja riteņus, zaudējot vairākas sekundes desmitdaļas. Tā kā somu braucējs pirmajos divos sektoros bija uzrādījis labāko rezultātu, starpgadījums, iespējams, liedza “Mercedes” braucējam kvalificēties pirmajā starta rindā.

Tiesneši izmeklēja situāciju no vairākiem rakursiem un secināja, ka Verstapens zināja par tuvojošos mašīnu, tādēļ pārvietojās uz trases kreiso malu, atbrīvojot ideālo trajektoriju, līdz ar to Botass netika aizkavēts un pats pieļāva kļūdu 13. līkuma ieejā.

“F1LV

Botass gan nebija apmierināts ar tiesnešu lēmumu: “Redzēju, ka pirms pēdējā sektora viņš ir kļuvis pavisam lēns. Tas izbojāja manu trajektoriju starp 12. un 13. pagriezienu, kā rezultātā manas mašīnas riteņi sabloķējās un aplis tika izbojāts. Verstapena darbību rezultātā man bija tikai viens mēģinājums, ierasto divu vietā.”

Verstapens bija neizpratnē, kad viņam tika vaicāts par notikušo incidentu: “Tur nebija nekāda incidenta. Ja viņš nespēj laicīgi nobremzēt, tā ir viņa paša problēma. Es biju iekšmalā un neaizkavēju. Viņš var teikt, ko vēlās, bet zināju, ka viņš tuvojas, tādēļ pavirzījos uz pašu malu.