“Ferrari” kārtējo reizi ir piedraudējuši ar aiziešanu no Formula 1 čempionāta pēc tam, kad trešdien tika prezentēti jauno īpašnieku “Liberty Media” plāni attiecībā uz dzinēju noteikumu attīstību pēc 2020.gada.

Arī “Mercedes” un “Renault” jau ir norādījuši, ka plānotie noteikumi sāks nevajadzīgu ‘buņošanās sāncensību’, kas palielinās izmaksas un tikai kaitēs čempionātam. Tostarp “Ferrari” ir gājuši soli tālāk un paziņojuši, ka pametīs F1, ja nebūs apmierināti ar jaunajiem tehniskajiem noteikumiem.

“”Liberty” ir vairāki ļoti apsveicami piedāvājumi, viens no kuriem attiecas uz komandu operatīvo izmaksu samazināšnu,” skaidroja “Ferrari” prezidents Serhio Markione. “Taču ir vairāki punkti, ar kuriem mēs neesam mierā. Viens no tiem ir fakts, ka jaudas agregāts nebūs unikāls un neveicinās atšķirību starp dalībniekiem. Līdz ar to mums atšķiras uzskati stratēģiskajos jautājumos par sporta attīstību sākot ar 2021.gadu, tas spiedīs pieņemt attiecīgus lēmumus “Ferrari” pusē.”

“Es gribu ļoti skaidri uzsvērt, ka apstākļiem, kādos plānojam strādāt ir jānodrošina rezultāti, kas ir pozitīvi ietekmē mūsu brendu un tirgus daļu, kā arī stiprina “Ferrari” unikalitāti. Pretējā gadījumā mēs nepiedalīsimies spēlē.”

 

Šobrīd spēkā esošais Konkordes līgums “Ferrari” ir saistošs līdz 2020.gadam, tomēr tālāk nekas nav ticis izlemts. Pagājušā nedēļā FIA satikās ar visu komandu pārstāvjiem, lai runātu par tehnisko noteikumu attīstību pēc 2020.gada, bet nākamnedēļ būs kārtējā svarīgā tikšanās, kad kopā sanāks Statēģiskā grupa. Tajā “Liberty” plāno prezentēt sīkākus plānus attiecībā uz F1, piemēram budžeta griestu piedāvājumu, jaunu pārvaldes, kā arī sportiskās un finansu sistēmas plānus.

Nevar aizmist, ka arī iepriekš “Ferrari” regulāri ir izspēlējuši ‘aiziešanas kārti’, tomēr tagad tas pirmo reizi tiek darīts Serhio Markiones ēras laikā. Turklāt “Ferrari” prezidents uzsver, ka aiziešana no F1 būtu ļoti izdevīga kompānijas akciju turētājiem.