Formula 1 vadība prezentējusi komandām ieceri par dzinēju attīstību no 2021. gada sezonas, kas paredz pieturēties pie V6 Turbo dzinējiem, kuri gan kļūs skaļāki un lētāki.

Darbs pie noteikumu niansēm turpināsies visa nākamā gada garumā. FIA paziņojuši, ka tā rezultātā jaunās paaudzes dzinējus nebūs iespējams vēl vismaz gadu.

Esošajai dzinēju ērai bija paredzēts punktu likt 2020. gada izskaņā. Šodien tika apstiprināts, ka arī turpmāk komandas izmantos 1.6 litru V6 Turbo dzinējus, tomēr maksimālais apgriezienu skaits minūtē palielināts no 15 līdz 18 tūkstošiem, kas uzlabos formulu skaņu, kā trūkums bijis viens no negatīvāk vērtētajām pēdējo gadu pārmaiņām.

Lai vienkāršotu dzinēja izveidi, F1 atteiksies no MGU-H sistēmas, kā arī tiks veikti vairāki grozījumi, lai ievērojami samazinātu dzinēju izmaksas un atvieglotu saderību starp dažādiem dzinējiem, šasijām un transmisijām, kamēr elekroniskās iekārtas  kļūs standartizētākas.

Lielāku pienesumu sniegs MGU-K sistēma, kas darbosies līdzīgi kā KERS tās pirmsākumos 2009. gadā, tomēr ļaus ietaupīt enerģiju vairāku apļu garumā, palielinot taktikas nozīmīgumu. Vēl tiks lemts par izmaiņām degvielas patēriņā, tomēr prognozējams, ka atļautais limits tiks samazināts.

Jaunie 2021. gada noteikumi ir piemērs nākotnes procesiem, kuru veidošanā piedalās gan FIA, gan F1, gan komandas un ražotāji kopīga mērķa vadīti. Šodien piedāvātie grozījumi tapuši pēc vairākām sapulcēm ar komandām un autoražotājiem, kas šogad izrādījuši interesi būt daļai no motorsporta virsotnes,” stāsta Ross Brauns.

Tāpat esam ieklausījušies līdzjutējos un uzzinājuši, kas viņiem sakāms par esošajiem jaudas agregātu noteikumiem un ko viņi cer sagaidīt nākotnē, kā rezultātā pieņemts lēmums tos padarīt skaļākus, lētākus un vienkāršākus, kas atvieglos jaunu autoražotāju ienākšanu čempionātā un padarīs komandas vienlīdzīgākas, bet cīņu trasē aizraujošāku.

2 KOMENTĀRI

  1. Jā, jā – līdzjutēji noteikti lauž šķēpus par jaudas agregātiem…
    Labāk būtu paklausījušies, ko līdzjutēji saka par to ‘halo’ dugu. Piemēram, es viennozīmīgi ar nākamo gadu netērēšu savu laiku, lai skatītos kaut kādas bagiju sacīkstes. Jo šis kropļojums pārvelk treknu svītru 1.formulas konceptam kā tādam…

    • Piekrītu Tev, Pro! Arī man ir alerģija uz to “Halo” – tiklīdz kā to ieraugu, tā novēršu savu skatienu. Vienīgā cerība, ka pēc nākamās sezonas to aizvietos ar kaut ko jēdzīgāku, bet aiznākamajā sezonā jau, iespējams, būs 25 GP posmi sezonā un varēs jau “gaisā sajust” Luisa 92.uzvaru vai 156.pjedestālu. Grēks būtu tādus notikumus palaist garām! 🙂