“McLaren” komanda paziņojusi, ka tās paspārnē esošais Lando Noriss nākamsezon kļūs par pilnvērtīgu vienības testu un rezerves braucēju.

Noriss, kuram nākamnedēļ paliks 18 gadi, pirmo pieredzi pie F1 stūres guva šosezon Ungārijā notikušajos testos, tomēr jau ilgāku laiku aktīvi strādā komandas simulatorā. Noriss šai amatā nomainīs ilggadējo komandas pamatsastāva braucēju Džensonu Batonu, kurš Monako GP aizvietoja Fernando Alonso.

Šogad Noriss izcīnīja Eiropas F3 čempiona titulu, bet nākamsezon, visticamāk, startēs Formula 2 vai Super Formula čempionātā. Britu talants pārstāvēs Vokingā bāzēto komandu arī nākamnedēļ Interlagosā notiekošajos “Pirelli” riepu testos, upurējot Makao Grand Prix treniņbraucienus. Prestižajā jauno braucēju saietā Noriss ieradīsies vien pirms kvalifikācijas braucieniem.

“F1LV

Aizvadītie 12 mēneši bijuši lieliski – izbaudīju katru minūti, un šie jaunumi ir lielisks veids, kā noslēgt sezonu. Nevaru sagaidīt, kad varēšu palīdzēt komandai, sākot ar riepu testiem pēc nedēļas un tad sāksies smagāks darbs kā jebkad visa gada garumā. Man būs 2 izcili skolotāji – Fernando un Stofels, tādēļ centīšos dot savu artavu, lai palīdzētu komandai atgriezties virsotnē. Tai pat laikā vēl jāizvērtē, kur startēt nākamgad, jo opcijas ir ļoti dažādas,” stāsta Lando Noriss.

Jau vēstījām, ka šoziem Lando Noriss kopā ar Fernando Alonso un Filipu Hansonu piedalīsies Deitonas 24 stundu sacīkstēs.