Foto: Sauber

Pastiprinājušās runas, ka “Sauber” komanda šajā nedēļas nogalē Abū Dabī paziņos gan savu braucēju sastāvu nākamajai sezonai, gan atgriezīs “Alfa Romeo” vārdu F1 apritē, pastiprinot saikni ar “Ferrari”.

Lai gan pagaidām nav skaidri zināms, kuri braucēji ieņems “Sauber” pamatsastāva vietas, tomēr, visticamāk, viena no tām pienāksies “Ferrari” jauno braucēju programmas spožākajai zvaigznei Šarlam Leklerkam, kurš šosezon dominēja F2 čempionātā.

Tikmēr lēmums par otrā pilota lomu ir krietni sarežģītāks – “Ferrari” jāizlemj, cik daudz tā vēlas investēt savu jauno talantu attīstībā, kas izšķirtu Antonio Džiovinaci nākotni, kurš šīs sezonas sākumā jau startēja “Sauber” rindās, divos posmos aizvietojot savainoto Paskālu Verleinu.

“F1LV

Pašam Verleinam gan vieta sastāvā diez vai atradīsies, jo komandas īpašniekiem ir ciešas saites ar Verleina komandas biedra Markusa Ēriksona investoriem, kas komandai nodrošina nepieciešamos līdzekļus, lai tā neizputētu. Šī iemesla dēļ vairums apskatnieku uzskata, ka Ēriksonam ir ievērojami labākas izredzes nosargāt savu vietu nekā Džiovinaci tikt pie kārotās izdevības, neraugoties uz “Ferrari” vēlmi sniegt izdevību tieši itāļu braucējiem.

Savukārt “Ferrari” prezidents Serhio Markione jau domājot, kā uzlabot sadarbību ilgtermiņā. Kā viens no potenciālajiem variantiem tiek minēta komandas jaudas agregātu pārsaukšana “Alfa Romeo” vārdā, atgriežot čempionātā brendu, kas dominēja 1950-to gadu pirmajā pusē.

Ņemot vērā līdzšinējās “Sauber” problēmas ar sponsoru piesaisti un vienības ilgstošo cīņu par izdzīvošanu, “Alfa Romeo” līgums varētu palīdzēt komandai kļūt pievilcīgākai mārketinga platformai.