F1 vienīgais riepu ražotājs “Pirelli” nākamsezon papildinās sausam laikam paredzēto riepu klāstu ar diviem jauniem komplektiem – supercietajām un hipermīkstajām riepām.

“Pirelli” ziņo, ka visi sastāvi kļūs par soli mīkstāki (piemēram šī gada supermīkstās riepas cietības ziņā atbildīs nākamā gada mīkstajām), tādā veidā padarot mašīnas vēl ātrākas, bet nodilumu straujāku un pitstopus biežākus, līdz ar to arī vairojot atšķirīgu stratēģiju opcijas.

Hipermīkstās riepas būs mīkstākais pieejamais riepu sastāvs, kas tiks marķēts rozā krāsā un tiks izmantots trasēs, kur nepieciešams izmantot pēc iespējas lielāku mehānisko saķeri kā Sočos, Monako un Baku.

“F1LV

Tikmēr supercietās riepas tiks marķētas ar oranžo krāsu, kas līdz šim tika izmantota cietajām riepām, kuras turpmāk būs zilā krāsā. Tas nozīmē, ka kopumā nākamsezon būs pieejami 7 dažādas cietības sausā laika riepu komplekti.

Hipermīkstās riepas komandām pirmoreiz būs iespēja izmēģināt Abū Dabī pēcsezonas testos. Šādu nosaukumu izvēlējās līdzjutēji “Pirelli” veiktajā aptaujā, apsteidzot abus pārējos variantus – ekstrēmi mīkstās un megamīkstās riepas.

Grafiks: Pirelli