F1 sezona galā. Citam tā bijusi veiksmīgāka, citam mazāk, tomēr Valteri Botass, Luiss Hamiltons un Sebastians Fetels Abū Dabī spēja noslēgt uz pozitīvas nots, kāpjot uz goda pjedestāla. Ieskatīsimies, kas “Mercedes” un “Ferrari” braucējiem sakāms par aizvadīto posmu.

Valteri Botass (1. vieta): “Ir gandrīz neiespējami iedomāties, ka vēl pirms gada braucu šeit ar “Williams”, pie pilnas pārliecības, ka saglabāšu savu vietu arī uz nākamo sezonu, bet tagad izcīnu uzvaru ar “Mercedes”. Šī ir bijusi lieliska sezona – esmu apguvis daudz jauna gan no vienības, gan Luisa. Šķiet, ko jaunu esmu uzzinājis katrā posmā, it īpaši tajos āķīgajos. Arī nākamsezon jāstrādā no sacīkstes uz sacīksti, tomēr šī nedēļas nogale sniedz ievērojamu pārliecības devu. Demonstrēju labu sniegumu gan kvalifikācijā, gan sacīkstēs. Nevaru sagaidīt, ko atnesīs nākamā sezona. Pa ziemu strādāšu cik vien smagi iespējams, lai atgrieztos vēl spēcīgāks.”

Luiss Hamiltons (2. vieta): “Vispirms vēlos apsveikt Valteri ar lieliski paveiktu darbu, noturot mani sev aizmugurē. Centos atdot visu iespējamo katrā aplī. Šai trasē ir ļoti grūti apdzīt, tādēļ, nonākot pēdējā sektorā, sākās problēmas. Tomēr mūsu cīņa bija lieliska. Abi visa posma laikā pieļāvām vienu kļūdu – es sabloķēju riteņus trases 17. līkumā, bet viņš – piektajā. Citādi viss bija perfekti un ar spiedienu viņš tika galā lieliski. Man ir tieši tādas pašas sajūtas, kā pēc izcīnītas uzvaras, jo “Mercedes” nodrošināja dubultuzvaru, pārspējot “Ferrari”. Nākamsezon gan visa cīņa sāksies no jauna.”

Sebastians Fetels (3. vieta): “Sacīkstes bija diezgan vientuļas. Otrā nogriežņa sākumā centos mazliet pietaupīt degvielu. Nevaru teikt, ka būtu gājis jautri, tomēr tā mēdz notikt. Rezultāti ir sliktāki, kā tiem vajadzētu būt, tomēr beigu beigās vienkārši nebijām pietiekami ātri. Tomēr “Ferrari” komandā nekad nepadosimies. Esmu drošs, ka vairākās jomās varam attīstīties, turklāt visi ir ļoti motivēti. Uz nākamo sezonu raugos ar pozitīvu skatu. Mums bija iespējas, ko izmantojām, tomēr tai pat laikā pieļāvām vairākas kļūdas, par kurām esmu drošs, ka tās vairs neatkārtosies. Nedomāju, ka čempionātu zaudējām kādā konkrētā trasē. Krājām tos visur, bet beigās nepietika. Apsolu nākamsezon darīt visu iespējamo, un tad redzēsim, kā viss attīstīsies. Šogad spērām plašu soli uz priekšu mašīnas attīstībā – šasija bija lieliska jau no pirmās dienas. Uzlabojām arī dzinēju, tomēr jaudas ziņā vēl mazliet atpaliekam no konkurentiem. Tagad galvenais koncentrēties uz to, lai padarītu komandu tādu, kā to vēlamies redzēt.”

Kimi Raikonens (4. vieta): “Šodien mašīna pārsvarā uzvedās labi, tomēr, ja godīgi, sacīkstes bija garlaicīgas. Lielāko sacīkšu daļu taupīju degvielu. Tam nav nekāda saistība ar sacīkstēm, tomēr noteikumi paliek noteikumi. 200 metrus pirms bremzēšanas pārtraucu spiest gāzes pedāli, kamēr pārējie dara to pašu. Ir sāpīgi braukāt, nespējot parādīt uz ko šī mašīna ir spējīga. Dažkārt izskatās, ka mašīnas ir tuvu, kamēr patiesībā tur nekādas cīņas nav. Turēju Verstapenu aiz sevis, tai pašā laikā pārliecinoties, ka man bākā pietiks degviela. Citās trasēs tas ir jādara vairāk un tas nav aizraujoši. Kopumā šis gads varēja izvērsties labāks, jo mašīna bija ātra, tikai vajadzēja tikt galā ar pāris sīkumiem. Nākamgad būs cita mašīna un cits stāsts, jo visi sāksim no nulles. Centīsimies veikt progresu visās jomās un braukt ātrāk.