Šarls Leklerks savu pārliecinošo šīs sezonas Formula 2 čempionāta dominanci noslēdzis ar uzvaru aizraujošās sacīkstēs Jasmarīnas trasē, Abū Dabī, tādā veidā vēl spilgtāk sevi apliecinot kā potenciāli nākamo F1 superzvaigzni.

Atšķirīgā stratēģija sākt sacīkstes ar mīkstajām riepām, bet otro etapu veikt ar supermīkstajām Leklerkam neatmaksājās un sacīkšu pēdējos metros viņš palika ceturtais aiz sava komandas biedra Antonio Fuoko, kamēr pirmās divas vietas ieņēma Olivers Roulands un pole position ieguvējs Artjoms Markelovs. Pēc sacīkstēm Roulands gan tika diskvalificēts par pārāk plānu mašīnas grīdu, kamēr Fuoko priekšējo riepu spiediens neatbilda noteikumiem, ļaujot Markelovam izcīnīt uzvaru, bet Leklerkam pakāpties uz otro vietu.

Tas nozīmēja, ka Leklerks sezonas pēdējā braucienā uz starta stājās 7. pozīcijā. Izlauzies cauri konkurentiem, viņš noķēra sacīkšu līderi Aleksu Albonu pēdējos apļos, un uzsāka cīņu par uzvaru. Agresīvā cīņā, pagūstot pat saskarties ar riteņiem, Leklerks apsteidza Taizemes pārstāvi un izcīnīja uzvaru. Trešais finišēja Nikolā Latifi, bet Atjoma Markelova sestā vieta ļāva viņam nodrošināt vicečempiona titulu. Markelova un Džiotto pārstāvētā “Russian Time” triumfēja komandu ieskaitē.

“Campos Racing” rindās sacīkstēs piedalījās arī Eiropas F3 čempions Lando Noriss, kurš pirmajā braucienā izstājās dzinēja defekta dēļ, bet otro braucienu finišēja 13. vietā. Nākamsezon Noriss startēs F2 čempionātā “Carlin” rindās kopā ar Serhio Sette Kamaru. Tikmēr Leklerka pārstāvētā “Prema” komanda nākamgad izmantos Nika de Vrīsa un Šona Gelaela pakalpojumus.

Noslēgusies arī GP3 sezona, kur pirmās uzvaras karjerā izcīnīja soms Niko Kari un francūzis Dorians Bokolači. Neraugoties uz šīs sezonas čempiona Džordža Rasela otro vietu pirmajā braucienā, katastrofāli neveiksmīgs šis posms izrādījās šīs sezonas spēcīgākajai komandai – “ART”. Viņi gan nodrošināja 4 vadošās pozīcijas čempionāta kopvērtējumā. CĪņā par otro vietu Nirei Fukuzumi nespēja gūt pietiekami daudz punktu, lai apsteigtu Džeiku Eitkensu.

Formula 2 rezultāti
Formula 2 kopvērtējums

GP3 rezultāti
GP3 kopvērtējums