Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) oficiāli apstiprinājusi 2018. gada F1 sezonas kalendāru, kā arī veikusi nelielas izmaiņas starta vietu sodu noteikumos.

Vienīgās izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekš publicēto provizorisko kalendāru vērojamas sezonas sākumā – vietām apmainītas sacīkstes Ķīnā un Bahreinā, kas nozīmē, ka divas nedēļas pēc sezonas pirmā posma Austrālijā, kas risināsies 25. martā, sportisti dosies Sakiras trasi. Saglabāta sākotnējā ideja aizvadīt 3 Grand Prix 3 nedēļu laikā vasaras sākumā netālu vienai no otras esošajās Pola Rikāra, “Red Bull” un Silverstounas trasēs. Sezona noslēgsies 25. novembrī Abū Dabī.

Kā jau pēdējos gados ierasts pirms sezonas komandas varēs aizvadīt 8 dienas pirmssezonas testos Barselonas trasē. Pirmie testi risināsies no 26. februāra līdz 1. martam, bet pēdējā iespēja izmēģināt jaunos spēkratus pirms sezonas sākuma būs no 6. līdz 9. martam. Papildus šiem testiem komandām tiks dotas vēl pa divām testu dienām Barselonā (15. un 16. maijā) un Hungaroringā (31. jūlijā un 1. augustā).

“F1LV

Tāpat paredzēts strādāt pie elastīga nedēļas nogales grafika, lai “Liberty Media” varētu nedēļas nogalē ieplānot pasākumus faniem un padarītu pasākumu atraktīvāku ar līdzīgiem pasākumiem kā šogad Londonā organizēto pirms Lielbritānijas Grand Prix izcīņas, lai gan par konkrētām izmaiņām nekāda informācija netiek publicēta.

Demonstrācijas braucieni ārpus testu dienām ar vecajām mašīnām nevarēs pārsniegt 50 kilometrus, turklāt tiks veikti tikai ar tam speciāli paredzētajām riepām.

Izmaiņas skārušas arī starta pozīciju sodus – ja braucēja kopējais sods pārsniegs 15 pozīcijas, viņam būs jāstartē no pēdējās pozīcijas. Ja vairāki braucēji saņēmuši šādu sodu, tie tiks sarindoti tādā secībā kā hronoloģiski saņemti sodi.

Jau iepriekš ziņojām, ka papildus šīm izmaiņām, tiks aizliegtas ‘haizivs spuras’, ieviesta halo kokpita aizsardzības sistēma un samazināts sezonā pieļaujamo jaudas agregātu komponenšu skaits.

F1 Kalendārs 2018

NrSacīkstesTraseDatums
1Austrālijas GPAlbertparks25. marts
2Bahreinas GPBahreina8. aprīlis
3Ķīnas GPŠanhaja15. aprīlis
4Azerbaidžānas GPBaku29. aprīlis
5Spānijas GPKatalonija13. maijs
6Monako GPMontekarlo27. maijs
7Kanādas GPŽila Vilnēva trase10. jūnijs
8Francijas GPPola Rikāra trase24. jūnijs
9Austrijas GPRed Bull Ring1. jūlijs
10Lielbritānijas GPSilverstona8. jūlijs
11Vācijas GPHokenheima22. jūlijs
12Ungārijas GPHungaroringa29. jūlijs
13Beļģijas GPSpa26. augusts
14Itālijas GPMonca2. septembris
15Singapūras GPSingapūra16. septembris
16Krievijas GPSoči30. septembris
17Japānas GPSuzuka7. oktobris
18ASV GPOstina21. oktobris
19Meksikas GPMehiko28. oktobris
20Brazīlijas GPInterlagosa11. novembris
21Abū Dabī GPJasmarīna25. novembris