“Ferrari” komandas prezidents Serhio Markione uzskata, ka Kimi Raikonenam 2019. gadā jāatrod aizvietotājs, ja somu braucējs nākamsezon nespēs aizvadīt stabilu sezonu savā labākajā formā.

38 gadus vecais Raikonens “Ferrari” rindās startēja no 2007. līdz 2009. gadam, izcīnot vienu čempiona titulu, tomēr atgriešanās Maranello komandā nav bijusi tik sekmīga kā cerēts un Kimi četru sezonu laikā tā arī nav ticis pie uzvarām, pārsvarā spēlējot otro vijoli saviem komandas biedriem – vispirms Fernando Alonso, bet pēdējos trīs gadus Sebastianam Fetelam. Šogad Raikonens pagarināja līgumu ar “Ferrari” uz nākamo sezonu.

Ja spēsim atslēgt viņa potenciālu, Raikonens var braukt kā dievs. Tomēr šī atslēga jāatrod. Kad viss norit pēc plāna, ir bauda vērot viņa aukstasinīgo braukšanu. Taču citas reizes izskatās, ka viņam prasās pēc pārtraukuma. Viņa sniegumam jākļūst stabilākam, tomēr jāspej atrast veidi, kā likt viņam braukt kā šogad Monako GP arī citās trasēs. Drošvien, ka šī sezona viņam būs pēdējā, lai to paveiktu. Būtu skumji, ja viņš pamestu F1 čempionātu tā arī pilnībā nenodemonstrējot savu potenciālu,” norāda Markione.

Vaicāts par potenciālajiem kandidātiem uz Raikonena vietu, itālis neskopojās ar skaļāko jauno talantu uzvārdu piesaukšanu: “Redzam Leklerku, Verstapenu un Džiovinaci kā ļoti prasmīgus braucējus, kuri var iekustināt braucēju tirgu. Tomēr esmu priecīgs, ka pieturamies pie izvēles pa labu Šarlam Leklerkam. Ja nebūsim apmierināti ar Raikonenu, domāju, ka izdevība jādod jaunam braucējam.”