Aizvadītajā nedēļas nogalē Deitonā aizvadītas trīs testu dienas pirms mēneša beigās gaidāmajām Deitonas 24 stundu sacīkstēm, kur šogad ar “Ligier” startēs arī F1 zvaigzne Fernando Alonso.

Lai gan jau pirmajā sesijā Alonso pārstāvētā ekipāža uzrādīja sesto labāko rezultātu, to paveica viņa komandas biedrs Lando Noriss. Alonso sniegums pamazām uzlabojās, tomēr viņa pārstāvētā komanda rezultātu tabulā pārsvarā bija atrodama uzreiz aiz labāko desmitnieka. Savu labāko apļa laiku Alonso veica pirms kvalifikācijas kārtā, zaudējot Felipes Nasra vadītajam “Cadilliac” 1.7 sekundes. Tieši “Cadilliac” tiek uzskatīti par pārliecinošiem favorītiem uz uzvaru pēc dominnaces visās testu sesijās.

Alonso atzina, ka par galveno prioritāti šajos testos tika izvirzīta spēja pierast pie izturības sacīkšu mašīnas specifikām, piemēram, braucēju maiņas, norādot, ka sesijās, kas pārsvarā bija 1-2 stundas garas, nebija viegli pagūt paveikt visu nepieciešamo darbu. Alonso Deitonā startēs vienā ekipāžā ar jaunajiem talantiem Lando Norisu un Filu Hansonu.

“F1LV

Joprojām šur un tur varu pielikt gan savā sniegumā, gan pie mašīnas. Protams, līdz sacīkstēm vēl ir laiks, un šie ir tikai testi, tomēr mums jāspēj atrast veidi, kā kļūt konkurētspējīgākiem, kad sāksies brauciens. Lai gan neveicu ļoti daudz apļu, tas bija labāk kā nekas, un jūtos daudz gatavāks startam. Bija jauki strādāt ar visu vienību un komandas biedriem, daloties ar informāciju un adaptējoties situācijām, kas ļautu rast kompromisu starp mums visiem,” stāsta Alonso.

Iespējams, vislielāko pārsteigumu man sagādāja tas, cik maz laika sanāk pavadīt mašīnā. Sesijas nebija ilgas un ar mašīnu bija jādalās, kad tiek pazaudēts vēl nedaudz laika, turklāt pēc tās vēl jāveic vairākas izmaiņas regulējumos. man šonedēļ mazliet pietrūka pati braukšana, tomēr tā ir daļa no šīs spēles, un esmu pārliecināts, ka 24 stundu sacīkstēs tikšu pie pietiekami daudz apļiem.

Vaicāts par braukšanu naktī, divkārtējais F1 čempions nav pārlieku satraukts: “Nebija lielas atšķirības no dienasgaismas. Arī F1 mums ir sacīkstes naktī tādās vietās kā Singapūra, Bahreina un Abū Dabī. Trase šeit ir ļoti labi apgaismota. Iespējams, citās izturības sacīkšu trasēs situācija ir atšķirīga, bet es neizjutu problēmas. Tas pats ar satiksmi. Biju mazliet nobijies, jo kad notiek nemitīga apdzīšana, allaž pastāv riski, it īpaši ja starp dažiem vēl norit cīņa savāa starpā. Bet tā ir normāla situācija, ar ko jārēķinās katram, ne tikai debitantiem. Arī šai lauciņā mums jābūt priekšā konkurentiem.