“Williams” komanda kā pēdējā paziņojusi savu 2018. gada braucēju sastāvu. Kā jau tas bija paredzams, pie debijas iespējas ticis Sergejs Sirotkins, kamēr Roberts Kubica ieņems rezerves un testa braucēja lomu.

Abi sportisti aizvadīja pēcsezonas testus “Williams” sastāvā Jasmarīnas trasē, Abū Dabī. Izvēle par labu Sirotkinam kritusi, pateicoties 22 gadus vecā krievu braucēja labākai spējai pielāgoties “Pirelli” riepu specifikas.

Komanda ziņo, ka Kubicam tiks sniegta iespēja piedalīties testos gan pirms sezonas, gan tās laikā, kā arī vairākās piektdienu treniņbraucienu sesijās, kā arī ieņems pamatsastāva vietu, ja Sirotkins vai Lenss Strols nebūs spējīgi piedalīties sacīkstēs, līdzīgi kā šogad Pols di Resta Ungārijā ieņēma Felipes Masas vietu.

Līgums ar Kubicu palīdzēs komandai izpildīt arī nepieciešamo “Martini” uzstādījumu, kas paredz, ka vienam no braucējiem jābūt vismaz 25 gadus vecam, ko nav izdevies īstenot ar pamatsastāva braucējiem – 22 gadus veco Sirotkinu un Lensu Strolu, kurš ir tikai 19 gadus vecs.

“Williams” vadītāja Klēra Viljamsa uzsvērusi, ka izvēle pa labu Sirotkinam notikusi, daļēji pateicoties vienības iekšējai filozofijai, kas allaž devusi iespēju jaunajiem braucējiem. Tieši “Williams” komandā savu karjeru uzsāka tādi braucēji kā Žaks Vilnēvs, Džensons Batons, Huans Pablo Montoija un Valteri Botass.

Lai gan precīzas līguma detaļas netiek publiskotas, tiek ziņots, ka Sirotkins komandā ienesīšot aptuveni 15 miljonus GBP, kamēr līgums noslēgts uz vairākām sezonām.

Sirotkins kļūs par trešo krievu braucēju F1 aiz Vitālija Petrova un Daņila Kvjata.

1 KOMENTĀRS

  1. Jā, jā – iekšējā filozofija, ‘kas allaž devusi iespēju jaunajiem braucējiem’… Tas tikai apstiprina, ka Williams (hokeja terminoloģijā izsakoties) ir tipiska amatieru līgas komanda, kurai nekas cits neatliek kā ņemt spēlētājus, kuri var samaksāt par ledu. Turklāt vēsturiskie fakti norāda, ka ar zaļknābjiem nekāda aršana nav un nebūs – pašu pirmo GP uzvaru Williams atnesa gandrīz 40 gadu vecais Regaconi, bet čempiona titulus izcīnīja tādi nobrieduši onkuļi kā Džonss (33), Rosbergs (33), Pikē (35), Mansels (39), Prosts (38), Hils (36). Pat pēdējais čempions Vilnēvs pret šodienas puikiņām savos 26 bija krietni pieaugušāks.
    Bet, kas attiecas uz Kubicu, tad attiecīgais rezervista statuss viņa reputācijai par labu nenāk. Respekts par to, ka pamēģināja atgriezties, taču pamatpilota vietas nedabūšanu vajadzēja uztvert kā vīram un paiet malā. Nevienam nebūtu jautājumu. Bet šis jau izskatās pēc tizlas turēšanās pie salmiņa…