Divkārtējais Formula 1 čempions Fernando Alonso, kurš pēdējā gada laikā guvis pieredzi gan Amerikā notiekošajās IndyCar sacensībās, gan izturības braucienos, atzīst, ka būtu ieinteresēts veikt testus arī ar Amerikas salonautomobiļu čempionāta NASCAR spēkratiem.

Šajā nedēļas nogalē Alonso piedalīsies IMSA čempionāta sezonas pirmajā posmā 24 stundu Deitonas sacīkstēs, tomēr atzīst, ka allaž ar lielu interesi seko līdzi NASCAR sezonas pirmajam un visprestižākajam posmam – Deitonas 500 jūdžu braucienam.

Tās ir vienas no izcilākajām un populārākajām sacīkstēm visā pasaulē. Tai pat laikā NASCAR nepieciešams ļoti īpatnējs un atšķirīgs braukšanas stils no citiem čempionātiem. Cīņa ar satiksmi, stratēģiskās nianses, pastumšanas, rindas maiņas un tamlīdzīgas lietas būtu manas vājības, jo tās neesmu apguvis. lai kļūtu konkurētspējīgs, man būtu nepieciešama vairāku gadu pieredze, tomēr manā vecumā tam vairs nav laika,” norāda Alonso.

Protams, būtu jauki aizvadīt testus un gūt patiesu pieredzi un izjūtas. Tad arī varētu precīzāk pateikt, vai vēlētos tur startēt. Skatoties no malas, izbaudu sacīkstes, tomēr, esot iekšienē, viss ir citādāk.

Savulaik savu veiksmi NASCAR izmēģināja cits bijušais F1 čempions Kimi Raikonens. Uz jautājumu par to, vai viņi savā starpā ir pārrunājuši Raikonena gūto pieredzi, Alonso piebilst: “Ar Kimi ir sarežģīti runāt par jebko. Bet tas noteikti nav NASCAR.

1 KOMENTĀRS