Sestdien Francijas galvaspilsētā Parīzē notikušajā Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Bezceļu komisijas (Off-road Commission) gada apbalvošanas ceremonijā, starp laureātiem svinīgi tika sumināts arī Neste World RX of Latvia, kas atzīts par viskvalitatīvāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2017. gada sezonas posmu.

Apbalvošanas ceremonijas laikā čempiona kausu saņēma arī pasaules čempions Johans Kristofersons un PSRX Volkswagen Sweden par panākumu komandu ieskaitē. Tikmēr Latvijas vārds izskanēja brīdī, kad apbalvojumu par individuāliem panākumiem 2017. gada sezonā saņēma Eiropas autokrosa čempions JuniorBuggy klasē Justs Grencis, Eiropas rallijkrosa vicečempions Super 1600 klasē Artis Baumanis, kā arī Eiropas autokrosa vicečempions SuperBuggy klasē Ervins Grencis.

“Vairākkārt esmu dzirdējis sakām, ka izcīnīt čempiontitulu ir grūti, bet vēl grūtāk ir to aizstāvēt! Esmu no sirds pateicīgs visiem mūsu sadarbības partneriem un darbiniekiem, kuri tā vietā, lai izbaudītu uzvaras saldos augļus, pieņēma izaicinājumu neapstāties, turpinot uzlabot veicamo darbu kvalitāti, lai nosargātu šo novērtējumu! Šogad visos kritērijos esam spēruši nozīmīgu soli uz priekšu un jau otro gadu pēc kārtas izdarījuši to, kas citiem sacensību rīkotājiem nav bijis pa spēkam,” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Liels paldies posma titulsponsoram Neste, un partneriem Lattelecom, Live Riga, Optibet Sporta Bārs, LR Izglītības un zinātnes ministrija un CSDD, bez kuru atbalsta pasaules čempionāta sacensības rallijkrosā tik augstā organizatoriskā kvalitātē sarīkot nebūtu iespējams. Liels paldies ikvienam no teju 1000 sarīkošanā iesaistītajiem cilvēkiem, kas, paralēli pamatdarbam, veltījuši savu brīvo laiku, lai nesavtīgi un pašaizliedzīgi veiktu savus pienākumus – Jūs katrs varat justies lepns, jo FIA novērtējumā ir iekļautas visas ar sacensību gaitu saistītas funkcijas. Paldies Jums!

Neizsakāms prieks, ka mūsu augstā darba kvalitāte novērtēta arī aiz Latvijas robežām. Vēl pirms diviem gadiem mēs devāmies ārvalstu komandējumos, lai gūtu nepieciešamās zināšanas. Mēs aicinājām uz Latviju ārvalstu speciālistus, lai viņi mums sniegtu konsultācijas, kā vislabāk paveikt uzticētos pienākumus. Tad jau šobrīd mums izdevies apgriezt galdu uz otru pusi – vērot sacensības Rīgā bija ieradies FIA prezidents Žans Tods, kuram pievienojās vairākas ārvalstu delegācijas. Tāpat arī mūsu darbinieki nu jau tiek aicināti uz citiem ārvalstu posmiem, lai dalītos savās zināšanās un pieredzē, lai uzlabotu tur sarīkoto pasākumu kvalitāti, vēlreiz apliecinot, cik spējīgi, zinoši un varoši cilvēki mīt Latvijā!” tā Raimonds Strokšs.

2017. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia augstu novērtēts arī pašmāju sporta sabiedrībā – saņemta Rīgas Sporta Laureāts 2017 balva nominācijā Gada Sporta Notikums, kā arī sacensības izvirzītas Latvijas Olimpiskās komitejas un Igo Japiņa sporta aģentūras rīkotās Latvijas Gada Balva Sportā balvai nominācijā Gada Sporta Notikums 2017.

Neste World RX of Latvia notiks arī 2018. gadā, kad pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieki CSDD Biķernieku Trasē startēs 15. un 16. septembrī.