Neraugoties uz prognozēm par to, ka vairāki tiešie konkurenti varētu piedzīvot ievērojamu progresu 2018. gada sezonā, “Haas” braucējs Romēns Grožāns ir pārliecināts, ka viņa pārstāvētā komanda neatpaliks un situācijas rezultātā nenonāks peletona beigās.

“Haas” komanda aizvadīto sezonu noslēdza astotajā vietā, tomēr aizmugurē atstātā “McLaren” komanda, kas šogad mainījusi dzinēju piegādātāju, kamēr “Renault”, kam nācās piekāpties par 10 punktiem, palielinājusi savas investīcijas, un, iespējams, kļūs par regulāriem punktu guvējiem, pateicoties arī braucēju sastāva pastiprināšanai pagājušās sezonas otrajā pusē. Par ‘melnajiem zirdziņiem’ uzskatāma “Toro Rosso” komanda, kas šogad startēs ar “Honda” dzinējiem, kas iepriekšējo trīs sezonu laikā nav spējuši izcelties ar ātrumu vai izturību.

Grožāns paredz, ka ne tikai “Toro Rosso” un “Sauber”, bet arī “Williams” sezonu varētu noslēgt aiz amerikāņu vienības, norādot, ka “Renault” dzinēji neesot pārāk izturīgi, tomēr viņu ātrums un “McLaren” iespaidīgais budžets kļūs par pamatīgu traucēkli, lai iesaistītos cīņā ar šīm vienībām.

Par galveno optimisma iemeslu Grožāns min uzlabojumus aerodinamikas jomā. Pagājušā gada inovācijas nesniedza cerēto rezultātu, tomēr komanda ir mācījusies no kļūdām un izpratusi mašīnas vājos punktus, koncentrējot visus spēkus to pilnveidošanai. Lielu lomu spēlēs arī spēja visus nepieciešamos uzlabojumus paveikt laicīgi.

Jau divus gadus pēc kārtas sezonu uzsākām apņēmīgi, tomēr gada laikā konkurētspēja kritās. Mums ir lieliska platforma, tomēr regulāri cīnāmies ar riepām. Neesam vēl tās pilnībā izpratuši, lai realizētu pilnu to potenciālu. Protams, ir vēl vairākas lietas, ko savās bāzēs mēs varētu koordinēt labāk, lai darbi ritētu efektīvāk un gludāk,” pavēstījis Grožāns.