Deitonas ovālā ar prestižajām 500 jūdžu sacīkstēm uzsākta 2018. gada NASCAR sezona. Kā jau tas šāda veida sacīkstēs ierasts, neiztika arī bez lielām sadursmēm, kā arī pēdējā apļa drāmas, tomēr vislabāk situāciju izmantoja Ostins Dilons, izraujot uzvaru pēdējā sacīkšu aplī.

Pirmajā sacīkšu nogrieznī līderpozīcijas savā starpā sadalīja Denijs Hemlins, Kurts Bušs, pole position ieguvējs Alekss Boumans un Eriks Džounss. Par pirmo ‘kritušo’ no favorītiem kļuva Kails Bušs, kuram nācās doties boksos ar cauru riepu. Viņa problēmas turpinājās 50. aplī, izslīdot un aizķerot arī Džeimiju Makmareju. Cīņa par etapu punktiem (stage points) izvērtās īpaši agresīva – Rikijs Stenhauss centās nobloķēt Raienu Bleiniju, tomēr saslīdēja un izraisīja lielu avāriju, kurā cieta arī Džounss, Viljams Bairons, Daniels Suaress, Džimijs Džonsons, Martins Truekss, Tajs Dilons un Kails Larsons. Tikmēr pagājušā gada uzvarētājs Kurts Bušs kļuva par pirmā etapa uzvarētāju.

Otrais etaps lielā mērā pagāja Raiena Bleinija zīmē, kurš atradās vadībā lielāko tā daļu un saglabāja pozīciju līdz pat tā beigām. Tikmēr līdzīgi kā pirmajā etapā, arī šoreiz skatītājiem nācās vērot pamatīgu avāriju – līderu grupā esošais Breds Keselovskis piebrauca ļoti tuvu Čeisam Eliotam, kurš nespēja novaldīt savu spēkratu. Sadursmes rezultātā tika aizķerts arī Kevins Hārviks, kā arī vēl pieci zemākās pozīcijās esošas mašīnas, kuru vidū arī savu pēdējo NASCAR posmu aizvadījušo Daniku Patriku. Eliota mašīna guva pamatīgus bojājumus, tomēr sportists traumas neguva.

Desmit apļus pirms finiša caura riepa Viljama Bairona mašīnai lika izraisīt kārtējo dzelteno karogu fāzi, kas liedza Bleinijam noturēt vadību līdz finišam. Tika uzsākta cīņa ar Kurtu Bušu un Deniju Hamlinu, kas noslēdzās ar vēl vienu avāriju – šoreiz neveiksmi piedzīvoja Bušs, sev līdzi paķerot Stenhausu, Trueksu, Boumanu un vēl 3 braucējus. par līderi kļuva Hemlins, kuram sekoja Almirola, Bušērs un Dilons, tomēr restartu vislabāk izmantoja Almirola un Dilons. Pirmais gan piedzīvoja avāriju pēdējā aplī, ļaujot uzvaras laurus plūkt Dilonam, bet trijniekā iekļuva arī Darels Volass un Denijs Hemlins.

https://www.youtube.com/watch?v=yfP5in2JkA4

Tas nozīmē, ka pēdējo 11 gadu laikā par Deitonas 500 jūdžu sacīkšu uzvarētājiem kļuvuši 11 dažādi braucēji. Raiens Bleinijs, kurš sacīkšu vadībā atradās 118 no 200 apļiem, finišu sasniedza 7. vietā, tomēr, pateicoties etapos gūtajiem punktiem, pameta Deitonu ar 6 punktu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā pār Dilonu un Polu Menardu. Jau pēc nedēļas risināsies čempionāta otrais posms Atlantā.

DAYTONA 500 REZULTĀTI