Daniels Abts izcīnījis savu pirmo uzvaru Formula E čempionātā, izmantojot Fēliksa Rozenkvista neveiksmi, lielisku ātrumu un nevainojamu pitstopu Braļu Rodrigesu trasē Meksikā. Labāko trijniekā pirmo reizi karjerā iekļuva Olivers Tērvijs, kā arī aizpagājušās sezonas čempions Sebastians Buemi.

Buemi uzrādīja ātrāko apli grupu kvalifikācijas kārtā, par 0.008 sekundēm pārspējot Rozenkvistu, tomēr Super Pole izcīņā piekāpās ne tikai zviedram, bet arī Antonio Fēliksam da Kostam, Aleksam Linam un Oliveram Tērvijam. “Renault e.Dams” braucējs gan sacīkstes varēja uzsākt no trešās vietas, kad tika noskaidrots, ka Fēliksa da Kostas auto Super Pole izcīņā bijis par vieglu, bet Lina mašīnas remontdarbi pēc avārijas treniņos lika britam saņemt 10 starta vietu sodu. Līdzīgu sodu saņēma arī Sems Bērds un Lukass di Grasi, kuri kļuva par pirmo grupu upuriem, braucot netīrākā trasē, līdz ar to ierindojoties tikai 9. un 12. pozīcijā, tomēr abi sacīkstes sāka no pēdējās rindas.

Startā braucējiem izdevās iztikt bez nopietniem kontaktiem. Rozenkvists saglabāja vadību, bet Buemi vairāku apļu garumā meklēja ceļu garām otrajā vietā esošā Tērvija. Vēl nesasniedzot pitstopu Rozenkvists palika trases malā. Kamēr sportists pārstartēja savu mašīnu, viņš jau bija nonācis pēdējā pozīcijā, bet problēmas nebeidzās un šī posma galvenajam favorītam sacīkstes bija galā.

Par līderi kļuva Tērvijs, kamēr Daniels Abts izmantoja Buemi kļūdu, lai vispirms viņu apdzītu, bet tad strauji pietuvotos Tērvijam. Ar to bija pietiekami, lai “Audi” braucējs pārņemtu vadību uz boksu apmeklējuma rēķina, tikmēr Verņē apsteidza Buemi un pakāpās uz trešo vietu. Tērvija kļūda gandrīz ļāva Verņē viņu apsteigt, tomēr drīz vien “Techeetah” braucējs piekāpās Buemi un uzsāka cīņu ar Tērviju, kas gan neizrādījās sekmīga.

Līdz ar to Daniels Abts kļuva par uzvarētāju un nu visiem sešiem sportistiem (pārējie pieci: Bērds, d’Ambrocio, di Grasi, Pikē Jr., Prosts), kas Formula E čempionātā startējuši katrā posmā ir izdevies izcīnīt kaut vienu uzvaru. Tikmēr viņa komandas biedrs Lukass di Grasi aizvadīja lielisku cīņu un beidzot izcīnīja savus pirmos punktus šosezon, finišējot 9. vietā un sasniedzot ātrāko apli.

Kopvērtējuma līdera godu saglabā Žans Ēriks Verņē, kura komandas biedrs Andrē Loterers punktus neguva, jo saņēma sodu pēc tam, kad boksos notrieca savas komandas mehāniķi. Abu pārstāvētā “Techeetah” komanda atrodas vadībā arī komandu ieskaitē. 12 punktus no Verņē atpaliek Rozenkvists, bet vēl 8 punkti mazāk ir Semam Bērdam. Uzvara ļāvusi Danielam Abtam pakāpties uz sesto pozīciju.

KOPVĒRTĒJUMS

https://www.youtube.com/watch?v=7sMmY_fVBpw

V. Braucējs Komanda Rezultāts
1  Daniel Abt  Team Abt 50’45.164
2  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 6.398
3  Sébastien Buemi  DAMS 6.615
4  Nelson Piquet Jr.  Jaguar Racing 7.015
5  Jean-Eric Vergne  Techeetah 7.546
6  Mitch Evans  Jaguar Racing 9.050
7  Antonio Felix da Costa  Andretti Autosport 17.157
8  Edoardo Mortara  Venturi 26.511
9  Lucas di Grassi  Team Abt 29.208
10  Alex Lynn  Virgin Racing 29.515
11  Jérôme d’Ambrosio  Dragon Racing 30.418
12  Jose Maria Lopez  Dragon Racing 31.859
13  Andre Lotterer  Techeetah 36.206
14  Luca Filippi  NIO Formula E Team 38.336
15  Tom Blomqvist  Andretti Autosport 38.592
16  Maro Engel  Venturi 44.689
17  Sam Bird  Virgin Racing 44.982
NF  Nicolas Prost  DAMS
NF  Felix Rosenqvist  Mahindra Racing
NF  Nick Heidfeld  Mahindra Racing