Pasaules rallijkrosa organizatori ir apstiprinājuši dalībnieku sastāvu 2018.gada sezonai visās klasēs. Šobrīd pa vienam Latvijas pārstāvim ir katrā no trim galvenajām čempionāta klasēm: Jānis Baumanis Pasaules čempionāta ieskaitē, Reinis Nitišs Eiropas čempionāta ieskaitē Supercar automašīnām un Artis Baumanis Super1600 klasē.

Pasaules čempionāta klasē pieteikti 15 pilnas sezonas piloti

Šobrīd pieteikušies 15 pastāvīgie dalībnieki, no kuriem 8 ir izcīnījuši vismaz vienu uzvaru šajā klasē. Pieteikumā atrodamas sešas komandas ar diviem dalībniekiem un trīs vienības ar pagaidām vienu dalībnieku. Turklāt čempionātā būs seši dažādi autoražotāji: “Audi”, “Volkswagen”, “Peugeot”, “Ford”, “Hyundai” un “Renault”.

“F1LV

Šobrīd pieteikti ir arī trīs individuālie dalībnieki, starp kuriem atrodams Jāņa Baumaņa vārds – Jānis turpinās startēt “STARD” komandas sastāvā.

Eiropas čempionātā būs milzīga konkurence

Paziņoti arī tie Eiropas čempionāta dalībnieki, kas startēs visos piecos posmos: Spānijā, Beļģijās, Zviedrijā, Francija un Latvijā. Kopā pieteikušies 23 dalībnieki no 12 valstīm un starp viņiem būs atrodams arī pērnā gada čempions Antons Marklunds, kurš noteikti uzskatāms par vienu no favorītiem. Mēs visi ļoti ceram, ka nopietnu konkurenci cīņā par titulu viņam sastādīs Reinis Nitišs, kurš pārstāvēs sev labi pazīstamo “SET Promotion” komandu. Čempionātā redzēsim septiņus dažādus autoražotājus un deviņus dažādus “Supercar” modeļus.

Super1600 klasē favorīts arī Artis Baumanis

Artim Baumanim Super1600 klasē noteikti ir nepabeigts darbs – mēs visi atceramies nedaudz rūgto piegaršu pēc pagājušā gada Rīgas posma. Tomēr uzdevums Artim nebūs viegls – ierindā palikuši visi spēcīgākie dalībnieki, izņemot Ulriku Linnemanu, kurš pārcēlies uz Eiropas čempionātu Supercar klasē. Artis Baumanis turpina pārstāvēt “Volland” komandu, kura šogad startēs ar Audi A1 automašīnām. Interesanti, ka čempionātam pievienojies arī “RX Academy” uzbvarētājs Jesse Kallio, kurš pārstāvēs “SET Promotion” komandu. Pievērsiet uzmanību, ka sarakstā redzma arī latviešu komanda “Rencēnu Autoklubs”, kas ar brāļu Traubergu gādību čempionātam pieteikusi krievu pilotu Maratu Kņazevu.