Kārtējā ziema aizvadīta un kārtīgam motorsporta fanam par vienu no pirmajiem pavasara vēstnešiem noteikti kalpos Formula 1 sezonas sākums. 2018. gada pirmais starts Austrālijā tiks dots 25. martā. Kurš pārsteigs, kurš liks vilties? Centīsimies noskaidrot. Šoreiz izvērtēsim “Toro Rosso” komandas iespējas.

Vēsture

No 1985. līdz 2005. gadam čempionātā startēja “Minardi” komanda. Lai gan lieli panākumi izpalika, tā iemantoja daudz līdzjutēju atbalstu un kalpoja kā lieliska augsne veselai maiņai jauno talantu. Vadītājs Pols Stodarts reiz atzina, ka viņam bija 41 piedāvājums pārpirkt komandu, tomēr nosacījumi bija akmenī kalti – tai jāpaliek Itālijā un jārada apstākļi izaugsmei. “Red Bull” piedāvājums atbilda prasībām un jau vairāk nekā dekādes garumā tā kalpo kā lielisks atbalsts “Red Bull”, izaudzinot veselu plejādi jauno talantu – Danielu Rikjardo, Maksu Verstapenu, Karlosu Saincu un Sebastianu Fetelu, kurš atnesa komandai tās vienīgo goda pjedestālu, izcīnot uzvaru lietainajā Itālijas Grand Prix 2008. gadā.

Kas jauns?

Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo posmu “Toro Rosso” tikuši pie diviem jauniem braucējiem – Pjēra Gazlī un Brendona Hārtlija. Abi gan F1 gaisu apostīja jau pagājušās sezonas otrajā pusē. No ārpuses varētu nešķist, ka veiktas pamatīgas izmaiņas dizainā – pat sānu gaisa savācēji, kas vairākām komandām piedzīvojuši aerodinamisko revolūciju, palikuši samērā līdzīgi pagājušā gada modelim.

Galvenās izmaiņas nenoliedzami atrodamas zem pārsega. Trīs tukšie gadi ar “McLaren” ir aizmirsti un “Toro Rosso” sniegusi brīvību jaudas agregāta izstrādē un pielāgošanā viņu šī gada spēkratam. Uzmanību piesaistījuši arī izliekumi uz mašīnas grīdas tieši priekšā aizmugurējiem riteņiem, kuru uzdevums ir novirzīt gaisu, lai tas radītu pēc iespējas mazāku pretestību un uzlabotu difuzora darbību.

Foto: Toro Rosso

Ko gaidīt?

Roberts Graudiņš: “Pirmssezonas testi radījuši ne tikai gaismas stariņu, bet veselu prožektora gaismu tuneļa galā “Honda” pārstāvjiem. Izskatās, ka japāņi beidzot tikuši galā ar abām lielajām problēmām – jaudas trūkumu un izturību. Lai gan ar tikai vienu klientu ir ievērojami grūtāk sakopot nepieciešamos datus, “Toro Rosso” varētu kļūt par īstu melno zirdziņu un labvēlīgu apstākļu sakritības rezultātā pat pacīnīties par sesto vietu, jo “Honda” uzmanība būs ne tikai nedalīta, bet arī jādara viss iespējamais, lai pierādītu savu piederību čempionātam, jo šis modelis kā jau visa komanda veidota kā atbalsts “Red Bull” – ja jaudas agregāta lauciņā viss ritēs gludi, jau nākamgad uz starta, iespējams, redzēsim “Red Bull Honda”. Jāatceras, ka abi braucēji aizvadījuši tikai dažus posmus, tādēļ nevajadzīgas kļūdas ir neizbēgamas, bet “Red Bull” sistēmā arī grūti aizmirstamas.”

Aldis Putniņš: ““Toro Rosso” pārstāvēs divi debitanti un mēs negaidām no viņiem brīnumus, tomēr likmes savstarpējā cīņā būs augstas – kurš no viņiem ir nākamais rindā uz vietu “Red Bull” komandā? Ja Daniels Rikardo nolems pēc šīs sezonas pamest “Red Bull”, tad pēkšņi Pjēra Gazlī un Brendona Hartlija divcīņai būs cita nozīme, tomēr tikai ar komandas biedra pārspēšanu vien nepietiks – nepieciešams nodemonstrēt kaut ko izcilu, lai kļūtu par Maksa Verstapena komandas biedru. Pjērs Gazlī ir ļoti ātrs un savā ziņā pagaidām nenovērtēts – nelāga kombinācija Brendonam Hārtlijam. Kā debitanti tiks galā ar “Honda” dzinēja integrācijas procesu “Toro Rosso” – tas ir vēl viens liels jautājums un pārbaudījums.”