Pasaules slavenākais motošosejas braucējs Valentīno Rosi ir vēl uz diviem gadiem pagarinājis līgumu ar “Yamaha” komandu un turpinās startēt augstākajā līmenī vismaz līdz 41 gada vecumam.

Pirms MotoGP sezonas atklāšanas posma Katarā Valentīno Rosi apstiprināja informāciju, kas iepriekš bija zināma neoficiālā līmenī – itālietis paliks “Yamaha” komandā vēl uz divām sezonām, kas nozīmē, ka arī 2019. un 2020.gadā viņa komandas biedrs būs Maveriks Vinjaless.

Rosi pateicās “Yamaha” komandai un tās vadībai Linam Jarvim, saviem mehāniķiem un Japāņu kompānijas atbildīgajiem cilvēkiem par uzticību viņam, tostarp atzīstot, ka viņam pašam tuvākajos divos gados būs īpaši jātrenējas, lai 40 gadu vecumā saglabātu labu konkurētspēju.

“F1LV

Pēdējo reizi MotoGP līmenī kādam pilotam virs 40 gadiem bija 2014.gadā, kad Pasaules čempionāta motošosejā pēdējo sezonu startēja amerikānis Kolins Edvardss.

Foto: Aldis Putniņš

Valentīno Rosi pieder 500cc/MotoGP rekords ar 89 uzvarām un viņam atliek tikai pārspēt Džiakomo Agostīnī uzvaru rekordu visās klasēs kopā – 115. Rosi izcīnīja titulus 125cc un 250 cc klasēs ar “Aprilia”, bet 500cc klasē sāka startēt “Honda” sastāvā (2000-2003), tad turpināja veiksmīgu karjeru “Yamaha” (2004-2010), pirms veica ne visai veksmīgu pāriešanu uz “Ducati” (2011-2012) un tagad kopš 2013.gada ir atgriezies “Yamaha” komandā. Lai gan Ventīno Rosi alga “Yamaha” komandā nav pati lielākā no MotoGP braucējiem, procenti, ko viņš saņem no “Yamaha” komandas sponsoru maksājumiem, padara viņu par ienākumiem bagātāko MotoGP sportistu.

Tagad Valentīno Rosi ir kļuvis par astoto MotoGP braucēju, kas jau noslēdzis līgumu arī uz nākamo sezonu. Pārējie ir Maveriks Vinjaless (“Yamaha”), Markss Markess (“Honda”), Kels Kračlovs (“LCR Honda”), Franko Morbidelli (“Marc VDS Honda”), Havjērs Simeons (“Avintia Ducati”) un Frančesko Bagnaija (“Pramac Ducati”).