“Haas” komanda šodien Austrālijā notiekošajā Formula 1 2018. gada sezonas pirmajā posmā piedzīvoja pamatīgu sarūgtinājumu – abas mašīnas atradās vadošo pieciniekā, tomēr nepietiekami pieskrūvēti riteņi lika izstāties gan Romēnam Grožānam, gan Kevinam Magnusenam. Par šādu notikumu pavērsienu komandai piešķirts 10’000 USD naudas sods.

Komanda nav publicējusi oficiālu skaidrojumu, kādēļ abām mašīnām netika kārtīgi pieskrūvēts kreisais aizmugurējais ritenis. Sacensību tiesneši abus šos incidentus vērtējuši atsevišķi un sodījuši komandu ar 5000 USD soda naudu par katru incidentu saistībā ar bīstamu atgriešanos trasē.

Ir ļoti grūti pieņemt šādu notikumu pavērsienu. Abas mašīnas atradās ļoti labā pozīcijā izstāšanās brīdī. Mēs atbraucām uz šejieni ar pamatīgām ambīcijām. Finišēt nedēļas nogali šādi ir sirdi plosoši. Mēs turpināsim cīņu un atgriezīsimies šai situācijā,” pēc finiša atzina Kevins Magnusens.

Šodien mums bija lielisks sacīkšu ātrums. Esmu drošs, ka varētu pacīnīties ar līderiem mazliet ilgāk, ja atrastos tikpat augstu kā Kevins. Izanalizēsim notikušo un atgriezīsimies stiprāki kā jebkād, kā to allaž darām. Šobrīd noskaņojums ir drūms, bet jāizpēta vai pie vainas bija tehnika vai cilvēka faktors. Situācija ir dīvaina, jo ziemas testos šādu problēmu nebija. Zaudēti daudz punkti, tomēr ja turpināsim turēt šādu tempu, tas ātri aizmirsīsies,” piebilst Romēns Grožāns.