Pateicoties boksu apmeklējumam virtuālās drošības mašīnas laikā, Sebastians Fetels spēja tikt garām Luisam Hamiltonam un Kimi Raikonenam, izcīnot uzvaru šīs Formula 1 sezonas pirmajā posmā un nonākot vadībā čempionāta kopvērtējumā.

Sacīkšu startā Kimi Raikonenam izdevās iekārtoties blakus Luisam Hamiltonam, tomēr līkuma ieejā pārāks bija “Mercedes” braucējs. Sebastians Fetels, nespējis tikt garām līderiem iekārtojās trešajā vietā, kamēr Kevins Magnusens spēja apsteigt Maksu Verstapenu un noturēt viņu sev aizmugurē. “Haas” varēja uzelpot, kad Verstapens pieļāva kļūdu, sagriezās pa 360 grādiem un atgriezās trasē astotajā vietā.

Ļoti neveiksmīgs pirmais sacīkšu nogrieznis izvērtās veselai virknei peletona lejasgala komandām – Brendons Hārtlijs neplānotā pitstopā devās jau pirmajā aplī, bet debitanta Sergeja Sirotkina mašīna bija pirmā, kas palika malā. Krievu sportistam problēmas ar bremzes pedāli. Drīz vien viņam pievienojās Markuss Ēriksons ar stūres pastiprinātāja problēmām, bet “Honda” dzinējs pievīla Pjēru Gazlī.

“F1LV

Pirms boksu apmeklējumiem abas “Haas” mašīnas atradās labāko pieciniekā, tomēr kā vienai, tā otrai riteņi boksos netika pieskrūvēti kārtīgi, līdz ar to gan Grožānam, gan Magnusenam nācās nobraukt malā. Tas lika trasē doties virtuālajai drošības mašīnai.

Tā kā šai periodā visu braucēju ātrums ir ierobežots – šī bija perfekta izdevība savu pitstopu veikt tiem sportistiem, kas to vēl nebija darījuši. Par galveno ieguvēju kļuva Sebastians Fetels, kurš trasē atgriezās priekšā Hamiltonam un Raikonenam. Virtuālā drošības mašīna tika pārvērsta reālajā. Vadošo trio sekoja Rikjardo, Alonso un Verstapens, kamēr Valteri Botass nespēja veikt vēlamo kāpumu un atradās tikai devītajā pozīcijā un pēdējā nogrieznī ieguva tikai vēl vienu pozīciju.

Sacīkstēm atsākoties, sportisti saglabāja savas pozīcijas. 10 apļus pirms sacensību finiša Hamiltons bija nonācis cieši aiz Fetela, tomēr pieļāva kļūdu, izbrauca no trases un zaudēja 2 sekundes. Arī Raikonena un Rikjardo cīņa noslēdzās ar sarkano mašīnu priekšgalā, bet vērtīgus punktus ar 5. un 9. vietu guva “McLaren”.

Nākamais posms 8. aprīlī tiks aizvadīts Sakiras trasē, Bahreinā.

4 KOMENTĀRI

      • piekrítu par to apstākļu sakritību.

        Statistiski sarkanie ir tāļu priekšā meŗšiem paš-sačakarētu sacīkšu stratēģiju parametrā..