Formula 1 čempionāta rīkotāji “Liberty Media” meklē jaunus veidus kā piesaistīt skatītāju uzmanību. Jau šomēnes notiekošajā Ķīnas Grand Prix tiks prezentēts čempionāta talismans. Tāpat tiek nopietni apsvērta ideja atteikties no kvalifikācijas, prezentējot radikāli jaunu nedēļas nogales norises formātu.

F1 čempionātam līdz šim nav bijis savs talismans, tomēr tas viss mainīsies, jo “Heineken F1 Festival” ietvaros Ķīnas Grand Prix laikā tiks prezentēts talismans Aksels, kurš uzturēs festivāla noskaņu, ar savu jautrību un deju prasmēm piesaistot jaunu auditoriju. Pasākums Ķīnā būšot samērā līdzīgs Londonas šovam pērn pirms Lielbritānijas GP, ļaujot tuvāk iepazīt čempionāta varoņus un uzturot jautru atmosfēru. Pēc Šanhajas līdzīgi pasākumi plānoti arī Marseļā, Berlīnē un Maiami pirms Francijas, Vācijas un Amerikas Grand Prix.

Tikmēr nopietnas pārmaiņas jau drīz varētu skart sacīkšu nedēļas nogali. Braucēju starta vietu noteikšanai F1 organizatori vēlas ieviest sprinta sacīkstes, kas būtu aptuveni 100 km garas (trešdaļa no svētdien notiekošā Grand Prix garuma). Šajās sacīkstēs nebūtu ierobežojumu attiecībā uz riepām un degvielu, ļaujot komandām nodemonstrēt pilnu mašīnas potenciālu. Pagaidām vēl nav skaidrs, kā tiktu noteikta starta kārtība sprinta braucienam, tomēr ideja par apgrieztu kārtību kopvērtējumam atmesta kā pārlieku mākslīga. Izmaiņas skartu arī treniņbraucienu norisi – abas piektdienas sesijas plānots saīsināt no 90 līdz 60 minūtēm, bet sprinta sacīkšu dēļ plānots atteikties gan no kvalifikācijas, gan trešajiem treniņiem.

“F1LV