Ar pirmizrādi “Splendid Palace” kinoteātrī plašākai publikai atrādīta Ilmāra Līkuma režisētā filma “Zelta Gads”, kas seko piecu talantīgu Latvijas motorsportistu gaitām 2017. gada sezonā, kā arī sūri grūtajam ceļam, kas palīdzējis viņiem iekarot eliti un Latvijas vārdam mirdzēt visā pasaulē.

Kas ir no zelta – medaļa vai ceļš uz to? Šim jautājumam atbildi jāmeklē visas filmas gaitā. Priekšplānā izvirzīti pieci personāži – pasaules motokrosa čempions MX2 klasē Pauls Jonass, pirmais latvietis Lemānā Konstantīns Calko, drifta zvaigzne Kristaps Blušs, kā arī talantīgie rallijkrosisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, tomēr filmā redzams smagais komandas darbs un nesavtīgais ģimenes atbalsts, kā arī cīņa ar mūžseno problēmu – finansējuma piesaisti.

Tāpat netiek aizmirsts par cilvēkiem, kas iekarojuši autosporta virsotnes ‘aizkadrā’ – Sebastiana Lēba mehāniķis, “PSRX” komandas koordinators, Neste World RX of Latvia organizators… Latvieši motorsporta pasaulē ielauzušies strauji, un šajās aprindās neviens vairs mūs neuzskata par mazu valstiņu.

“Zelta Gads” seansu laikus un info par biļešu iegādi meklē FORUMCINEMAS mājaslapā.

“Sportistu panākumi mūs bieži sasniedz tikai kā ziņu virsraksti un sauss faktu izklāsts, neatklājot pat mazāko daļu ieguldīto pūļu aisberga virsotnes. Kad pagājušā gada pavasarī kļuva skaidrs, ka vairākiem Latvijas sportistiem ir gaidāma viņu līdzšinējo gaitu kulminācija, un Konstantīns Calko piedalīsies Lemānas 24 stundu sacensībās – tad radās pārliecība, ka mūsu acu priekšā var izvērsties īpašs gads, un šādu sezonu nepieciešams dokumentēt“, skaidro filmas idejas autors, žurnālists Ilmārs Līkums.

Kas ir šie sportisti, kas ir cilvēki komandās ap viņiem, kāds ceļš jāmēro, lai nonāktu motorsporta elitē, kādam domāšanas veidam jāseko, kādas ir svarīgākās sezonas gaitā gūtās atziņas un galu galā, kas ir no zelta – medaļa vai ceļš uz to? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem meklētas atbildes filmā “Zelta Gads”.