Valentino Rosi un Marks Markess nekad nav bijuši labi draugi, tomēr savstarpējā sadursme vakardien notikušajā Argentīnas Grand Prix piešāva pamatīgu eļļas devu abu sportistu ugunīgajās attiecībās.

Mēs, kā komanda, neesam gatavi pieņemt šādu Markesa rīcību. Tas, ko viņš sacīkstēs paveica divreiz, ir nepieņemami. Vispirms cīņā ar Aleiksu Espargaro, bet pēc tam ar Valentino, riskējot gūt savainojumus un zaudējot vērtīgus punktus,” norāda “Yamaha” MotoGP programmas vadītājs Lins Džarviss. “Valentino teica, ka Markess ir ļoti bīstams, un nu viņam ir bail pat atrasties viņa tuvumā trasē. Šādas lietas MotoGP kopienai būtu jāatrisina pēc iespējas ātrāk.

Skarbus vārdus Markesa virzienā veltījuši arī vairāki karjeru beigušie motosportisti. “Trasē bija palicis viens līkums, kur asfalts nebija izžuvis. Markess visas savas apdzīšanas apzināti centās veikt tieši tajā. Citur būtu bijis drošāk, taču viņam bija tik pamatīgs ātruma pārsvars, ka viņš nolēma pilnība nerespektēt citus braucējus,” norāda bijušais WSBK čempions Džeimss Toslands.

Džeimsam ir taisnība. Markesam bija pamatīgs pārsvars – aptuveni sekunde aplī. Līdz ar to piezagās pašpārliecinātība. Gan piezogas dusmas, rodas jautājums – vai to var kontrolēt? Tieši to mēs piedzīvojām sacīkstēs – dusmu uzplūdumu. Viņš devās atvainoties Valentino, kas bija pareiza rīcība, tomēr, kā jau šādās situācijās gadās, adrenalīns sita augstu vilni, ka darīt to TV kameru priekšā diez vai bija pareizi. Viņiem vajadzēja aprunāties aiz garāžas,” piebilst cits bijušais WSBK čempions Nīls Hodžsons.

Noskaties! Valentino Rosi nepieņem Marka Markesa atvainošanos

Šī ir ļoti nepatīkama situācija sporta veidam kopumā. Markess to cenšas iznīcināt ar savu cieņas trūkumu pret konkurentiem. Kad traucies pa trasi ar 300 km/h ātrumu, tev ir jārespektē citi braucēji. Ir jābūt stipram un jābrauc uz robežas, tomēr šāda uzvedība ir nepieņemama. Paskatīsimies, kas notika šai nedēļā. Cīņā viens pret vienu jebkas kādu reizi var notikt. Tu vari saskarties, kļūdīties bremzējot. Taču piektdienas rītā viņš veica līdzīgu manevru pret Maveriku Vinjalesu un Andrea Doviciozo. Sestdienas rītā to atkārto pret mani, bet sacīkstēs viņš ietriecas četros sportistos. Tas tiek darīts apzināti. Tā nav kļūda, jo viņš novieto savu kāju starp konkurenta kāju un motociklu, tādā veidā pats noturoties uz motocikla, bet apgāžot konkurentu. Ja sāksim to pieņemt kā normu, sacīkstes kļūs ļoti bīstamas. Ja visi sportisti tā brauktu, tas beigtos ļoti bēdīgi,” savu viedokli neslēpj avārijas upuris Valentino Rosi.

Arī grēkāzim Markam Markesam bija savs sakāmais avāriju sakarā. “Tas, kas notika ar Valentino bija kļūda, kas radās trases apstākļu dēļ – man nobloķējās priekšējais ritenis. Ir jāsaprot, kādi bija apstākļi. Līdzko izbrauc no sausās trajektorijas, bremzēšana pamatīgi mainās. Šoreiz sadūrāmies. Žēl, ka tā sanāca, tomēr vēlāk centos atvainoties. Zarko sadūrās ar Pedrosu, Petruči ar Espargaro. tas tikai parāda, ka šodien visiem bija grūti, taču tam nav nozīmes. Cīnījos par visiem 100 procentiem, neraugoties uz sarežģītajiem apstākļiem. Domāju, ka mana lielākā kļūda šoreiz bija cīņā ar Aleiksu Espargaro. Braucu 4 sekundes ātrāk. Nenovērtēju situāciju, tomēr darīju visu iespējamo, lai izvairītos no kontakta un vēlāk atvainojos.