Barselonas “Circuit de Catalunya” trasē ar Matiasa Ekstroma uzvaru noslēdzies pirmais FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms. Jānis Baumanis Barselonas RX izcīnīja 4. vietu pusfinālā, kamēr Reinis Nitišs FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta ietvaros tika pie uzvaras sezonas pirmajā posmā.

World RX Supercar

Trešās kvalifikācijas braucienā Jānis Baumanis startēja lieliski, tomēr pirmajā līkumā sadūrās ar Francijas sportistu, un atkrita pāris pozīcijas zemāk. Atlikušo četru apļu braucienu Jānis aizvadīja bez lielām problēmām, iegūstot sesto rezultātu kvalifikācijā. Ātrāko rezultātu trešajā kvalifikācijas kārtā uzrādīja Peters Solbergs.

Jānis Baumanis, Foto: FIA World Rallycross
Jānis Baumanis, Foto: FIA World Rallycross

Ceturtajā kārtā trase jau bija pilnībā nožuvusi, kas braucējiem lika nedaudz pamainīt savu braukšanas stilu un mašīnas regulējumus. Tas īsti nepadevās Baumanim, kurš uzrādīja 11. labāko rezultātu kvalifikācijā, pārliecinoši iekļūstot pusfinālā. Pēc četrām kvalifikācijas kārtām latvietim 8. vieta. Tikmēr pie uzvaras Q4 tika Timijs Hansens, bet četru kvalifikāciju kopsummā, ar divām uzvarām, labākais Solbergs.

Pirmo pusfināla braucienu vinnēt izdevās Solbergam, kamēr aiz divkārtējā rallijkrosa pasaules čempiona palika Solberga komandas biedrs Johans Kristofersons. “EKS” komandas jaunpienācējs Andreass Bakeruds tika pie pēdējās ceļazīmes uz finālu.

Otrajā pusfinālā startā vadībā izvirzījās Timijs Hansens, kamēr pēc kontakta cīņas pirmajos līkumos uz trešo vietu pacēlās Baumanis, paliekot aiz Žeroma Grozē-Žanīna. Drīz gan Ekstroms tika garām Baumanim, līdz ar to Jānis atkrita uz 4. vietu. Pēc došanās džokerī Baumanim neizdevās atgriezties priekšā Niklasam Gronholmam, tomēr apsteidzot Sebastianu Lēbu. Apli pirms brauciena beigām kļūdījās pārliecinošais līderis Hansens, izraisot haosu trasē. Situāciju vislabāk izmantoja Lēbs, kuram no pēdējās vietas izdevās pacelties uz otro vietu, kamēr Jānim nedaudz pietrūka lai apsteigtu Gronholmu, finišā iegūstot ceturto vietu. Jāpiemin, ka Lēbs šajā nedēļas nogalē nav rādījis to labāko sniegumu, turklāt pēc kvalifikācijas viņš bija tikai 13. vietā. Francūzim gan paveicās, ka 12. vietā bija komandas biedrs Kevins Hansens, kurš tika samainīts ar Lēbu, ļaujot autosporta leģendai startēt pusfinālā.

Finālā startā sadursmi ar Ekstromu piedzīvoja Solbergs, paliekot trases malā. Ekstromam izdevās turpināt, izvirzoties brauciena vadībā. Kristofersons iekārtojās uzreiz aiz Ekstroma, bet Bakerūds bija trešais. Tikmēr Lēbs jau pirmajā aplī devās džokeraplī, lai iegūtu brīvu trasi sev priekšā. Tas atmaksājās, un pēc Bakerūda džokera Lēbs pacēlās uz trešo vietu. Tikmēr abi līderi viens aiz otra arī veica atlikušo braucienu, Ekstromam izcīnot savu trešo uzvaru Barselonā pēc kārtas, bet Kristofersonam sezonu atklājot ar otro vietu.

Papildināts: Pēc sacensību finiša Matiass Ekstroms saņēma diskvalifikāciju. Vairāk info ŠEIT.

Euro RX Supercar

3. kvalifikācijā lielisks rezultāts padevās Reinim Nitišam, kas ļāva izcīnīt uzvaru gan braucienā, gan kvalifikācijā kopumā, turpinot sestdienas pēdējā braucienā uzņemto uzvaru gājienu. Arī ceturtajā kvalifikācijā Nitišs uzrādīja pārliecinoši labāko laiku, iegūstot pole position uz pirmo pusfināla braucienu.

Pusfinālā Reinis jau no starta aizbrauca visiem konkurentiem pa priekšu, pozīciju noturot līdz pat rūtainajam finiša karogam, un droši iekļūstot finālā. Aiz Reiņa pirmā pusfināla trijniekā iekļuva arī Ulriks Linnemans un Filips Gērmans. Tikmēr no otrā pusfināla brauciena un finālu dosies Antons Marklunds, Žans-Baptists Duborgs un Peters Hedstroms.

Finālā starts Reinim izdevās lielisks, un pirmajā līkumā izdevās iebraukt pirmajam. Aiz mūsu braucēja sākās neliela grūstīšanās, kas ļāva Reinim iekrāt drošu pārsvaru. Reinim sekoja Marklunds, kamēr pārējie jau bija atpalikuši krietni vairāk. Abi vadošie braucēji savu došanos džokeraplī bija atlikuši līdz pēdējam aplim, tādā secībā arī finišējot pirmo sezonas posmu. Trešo vietu izcīnīja Duborgs

Vieta Braucējs Laiks Čempionāta punkti
1. Reinis NITISS 04:43.096 8
2. Anton MARKLUND 04:46.658 5
3. Jean-Baptiste DUBOURG 04:48.351 4
4. Philip GEHRMAN 04:54.786 3
5. Ulrik LINNEMANN 04:54.404 2
6. Peter HEDSTRÖM 05:48.787 1

Euro RX Super1600

Pēc četrām kvalifikācijām Artis Baumanis bija savācis visvairāk punktus, neskatoties uz to, ka uzvarēt Artim izdevās tikai 3. kvalifikācijā, bet pārējos braucienos parādītais stabilais sniegums ļāva Artim ieņemt pirmo vietu.

Arī savā pusfināla braucienā vecākais Jāņa Baumaņa brālis Artis bija ātrākais, droši iekļūstot finālā. Finālā latvietim izdevās pārspēt Džimiju Terpero un Gergeliju Martonu, Barselonas RX posmā savācot maksimālo punktu skaitu – 30.

Vieta Braucējs Laiks Čempionāta punkti
1. Artis BAUMANIS 05:10.058 8
2. Jimmy TERPEREAU 05:11.895 5
3. Gergely MARTON 05:14.188 4
4. Rokas BACIUSKA 05:14.979 3
5. Ondrej SMETANA 05:15.848 2
6. Espen ISAKSAETRE 05:16.314 1