Ar “Mercedes” pilota Valteri Botasa labāko apļa laiku ir noslēgusies pirmā Azerbaidžānas GP treniņu sesija Baku ielu trasē.

Iepriekšējā posma uzvarētājs Daniels Rikardo uzrādīja otro apļa laiku, bet “Force India” pilots Serhio Peress bija trešais – tieši šajā trasē Peress izcīnīja savu pēdējo goda pjedestālu Formulā 1. Luiss Hamiltons palika ceturtajā pozīcijā, bet Sebastians Fetels noslēdza pirmo desmitnieku.

Treniņu sesijas vidusdaļā Makss Verstapens piedzīvoja avāriju un sadūrās ar trases barjerām, izraisot virtuālās drošības mašīnas periodu. Pagājušajā gadā Verstapens uzrādīja ātrāko apļa laiku abās piektdienas treniņu sesijās.

“F1LV

Arī Kimi Raikonens nespēja paveikt treniņu sesiju, jo “Ferrari” jaudas agregātam parādījās problēmas un komanda nolēma steidzami nomainīt agregāta elementus, lai somu pilots varētu atgriezties trasē otrajā treniņu sesijā. Arī Karloss Saincs palika boksos jau pēc pirmās treniņu daļas – tehniskas problēas arī “Renault” komandā.

Tostarp sākot ar Azerbaidžānas GP posma pirmo treniņu FOM izmēģināja jaunu TV grafiku rakursā no on-board kameras. Uz HALO sistēmas ir ‘uzlikta’ grafika, kas attēlo ātrumu, pārnesumus, akcelerācijas un bremžu pedāļu izmantošanu.

Azerbaidžānas GP – Treniņi 1