Notikumiem bagātajās sacīkstēs FIA Formula 2 čempionāta otrajā posmā Baku ielu trasē par pirmā brauciena uzvarētāju pēc konkurentu neveiksmēm kļuva pole position ieguvējs Alekss Albons, kuram uz goda pjedestāla pievienojās Džeks Eitkenss un Antonio Fuoko.

Albons lieliskus pamatus uzvarai ielika jau vakardien, izcīnot pole position. Uz starta viņam blakus vajadzēja stāties “McLaren” protežē Lando Norisam, taču brita mašīna noslāpa iesildīšanās apļa sākumā un viņam nācās sacīkstes uzsākt no boksiem. Starts Albonam nepadevās diez ko labs un pirmā līkuma izejā taizemietis iebrauca otrajā vietā aiz Džordža Rasela, taču drīz vien pozīciju atguva. Daudz sliktāk klājās Rasela komandas biedram “ART” rindās Džekam Eitkensam, kura mašīna noslāpa. Albons ātri vien pozīciju atguva, taču trasē devās drošības mašīna, jo avāriju piedzīvoja tobrīd trešās pozīcijas īpašnieks Luka Džiotto. Neveiksmīgi pirmie apļi izrādījās arī Luī Deletresam un Maksam Gunteram, kuri izstājās pēc sadursmes startā.

Atsākoties sacīkstēm, Albonam izdevās nosargāt savu pozīciju un Rasels devās boksos. Ar to bija pietiekami, lai atgūtu vadību, kamēr Albons, dodoties tajos apli vēlāk, piekāpās arī Nikam de Vrīsam un Rojam Nisanī. Tikmēr piektās pozīcijas īpašnieku Arjunu Maini piemeklēja tehniskas problēmas un indietis sacīkstes neturpināja. Rasels iekrāja 5 sekunžu pārsvaru pār de Vrīsu, kamēr Albons spēja pakāpties uz trešo pozīciju. Drīz vien Nisanī piekāpās arī itālim Antonio Fuoko.

Trasē vēlreiz nācās doties drošības mašīnai. Šoreiz avāriju piedzīvoja Nisanī. Ar atdzisušām riepām un vēsām bremzēm ierakstīšanās pirmajā līkumā pēc sacīkšu atsākšanās nebija viegla. Gan Rasels, gan de Vrīss, gan piektajā vietā esošais Markelovs nenobremzēja laicīgi, līdz ar to atgriezās trasē braucēju virknes pašās beigās. Par jauno līderi kļuva 12. starta pozīcijas īpašnieks Fuoko, kuram uz papēžiem mina Albons, kamēr līdz trešajai vietai tika brazīlietis Sette Kamara.

Drīz vien Fuoko no pirmās pozīcijas nācās šķirties, bet finišu itālis sasniedz trešajā vietā aiz lielisku sacīkū otro pusi aizvadījušā Eitkensa. Markelova diena pārvērtās no sliktas uz briesmīgu pēc izstāšanās dzinēja defekta dēļ. Tikmēr Lando Noriss, startējis no boksiem, aizcīnījās līdz sestajai pozīcijai.

Astoto vietu un līdz ar to pole position otrajam braucienam izcīnīja F1 pieredzi guvušais Roberto Meri, kurš tāpat kā vairāki konkurenti sacīkšu startā noslāpēja savu mašīnu.

Lando Noriss nosargājis vadību čempionāta kopvērtējumā ar 47 punktiem, tomēr viņam uz papēžiem min Albons (41), Sette Kamara (40) un Markelovs (30).

Formula 2 Azerbaidžānas posma 1. brauciena rezultāti

V. Braucējs Komanda Rezultāts
1  Alexander Albon  DAMS
2  Jack Aitken  ART Grand Prix 1.992
3  Antonio Fuoco  Charouz Racing System 2.958
4  Sergio Sette Camara  Carlin 5.846
5  Nicholas Latifi  DAMS 7.099
6  Lando Norris  Carlin 7.612
7  Ralph Boschung  MP Motorsport 12.698
8  Roberto Merhi  MP Motorsport 14.324
9  Tadasuke Makino  RUSSIAN TIME 15.619
10  Sean Gelael  Prema Powerteam 20.826
11  Santino Ferrucci  Trident 45.720
12  George Russell  ART Grand Prix 59.009
13  Nirei Fukuzumi  Arden International 1’55.517
NF  Nyck de Vries  Prema Powerteam 5 apļi
NF  Artem Markelov  RUSSIAN TIME 7 apļi
NF  Roy Nissany  Campos Racing 12 apļi
NF  Arjun Maini  Trident 22 apļi
NF  Maximilian Gunther  Arden International 23 apļi
NF  Luca Ghiotto  Campos Racing 29 apļi
NF  Louis Deletraz  Charouz Racing System 29 apļi