Hokenheimā uzsākta 2018. gada DTM sezona. Par pirmajiem uzvarētājiem pēc spraigām cīņām kļuvuši Garijs Pafets un Timo Gloks. Abi čempionāta veterāni pēc diviem stabiliem braucieniem iekrājuši pārsvaru pār konkurentiem arī čempionāta kopvērtējumā.

Izlasi! 7 iemesli, kādēļ mūs gaida satriecoša DTM sezona

Vecmeistaram Pafetam ar “Mercedes” izdevās kvalificēties pirmajā vietā pirmajam braucienam. Viņam blakus stājās Marko Vitmans, bet otro rindu ieņēma Timo Gloks un Lukass Auers, kamēr “Audi” braucēji pārsvarā bija atrodami peletona pašās beigās. Pirmajos apļos lielisku ātrumu apliecināja Lukass Auers un ātri vien nonāca sacīkšu vadībā. Pafets centās atgūt vadību, veicot savu boksu apmeklējumu agrāk. Tas izdevās – Auers atgriezās trasē priekšā Pafetam, taču ar vēsām riepām nebija spējīgs noturēt pozīciju. Cīņā nesekmīgi centās iesaistīties Timo Gloks, kurš finišu sasniedza vientuļā 3. vietā.

Otrajam braucienam Pafets kvalificējās tikai 10. vietā, kamēr vadošās starta pozīcijas aizņēma Gloks, Rasts, Ēriksons, Mortara un Auers. Mortaram neizdevās starts, “Audi” braucēji sacīkšu režīmā nespēja noturēt tempu, bet Auers tika sodīts par pāragru startu, kas pamazām ļāva Pafetam pakāpties par vairākām pozīcijām. Pafets boksos devās apli pēc Gloka un atgriezās aiz viņa un Pola di Restas. Ticis galā ar skotu, Pafets uzsāka aizraujošu cīņu vairāku apļu garumā. Abas mašīnas trasē bija gandrīz vienlīdz ātras, tādēļ DRS palīdzība 2. vietas īpašniekam ļāva līderim mainīties gandrīz katru apli. Pafetam pieejamo DRS palīdzību skaits tika izsmelts (DTM tas ir ierobežots līdz 12) un Gloks uz brīdi varēja uzelpot. Abus līderus gan paguva noķert debitants Ēriksons un Rokenfellers. Pafets demonstrēja lielisku aizsardzību, kas ļāva Glokam iekrāt pārsvaru. Rokenfellers gan tika garām Pafetam un finiša līniju šķērsoja otrajā vietā.

Pēc Hokenheimas posma par kopvērtējuma līderi kļuvis Timo Gloks (44 punkti). Otrajā vietā atrodas Garijs Pafets (43), bet trešo vietu ar 18 punktiem dala Lukass Auers, Maiks Rokenfellers un Paskāls Verleins, kurš čempionātā atgriezies ar diviem Top 5 finišiem. Hokenheimā atvadu posmu no DTM piedzīvoja 2004. un 2007. gada čempions un četrkārtējais vicečempions Matiass Ekstroms, kurš abos braucienos bija viens no lēnākajiem sportistiem trasē un punktus neguva.

Pirmā brauciena rezultāti
Otrā brauciena rezultāti
Kopvērtējums