“McLaren” koncerns paziņojis, ka kanādietis Maikls Latifi kļūs par kompānijas pirmo akcionāru kopš Rons Deniss pameta uzņēmumu. Latifi vadītais uzņēmums “Nidala (BVI) Limited” ienesīs komandā vairāk kā 200 miljonus GBP.

“McLaren” automobiļu, sacīkšu un tehnoloģiju nodaļā līdz šim bija tikai divi akcionāri – Mansūrs Odžehs un Bahreinā reģistrēts fonds “Mumtalakat”. Latifi piederošais uzņēmums reģistrēts Britu Virdžīnu salās. Maikls Latifi ir dzimis Irānā, bet pusaudžu gados pārvācās uz Kanādu, kur studēja elektrisko inženieriju (elektrotehniku), bet nu pārvalda arī trešo lielāko pārtikas uzņēmumu Kanādā “Sofina Foods Inc”.

Maikla Latifi dēls Nikolā ir “Force India” F1 komandas testpilots, kam paralēli startē arī F2 čempionātā “DAMS” komandas sastāvā. “McLaren” gan noliedz, ka šo darījumu sakarā tiks ietekmēta Nikolā karjera. Tas esot neatkarīgs notikums, kur viņa tēvs Maikls redz peļņas iespējas.

“Nidala (BVI) Limited” nākamgad ienesīs komandā 203.8 miljonus GBP (~230 miljoni EUR), iegādājoties 888,135 akcijas. Pēdējos trīs gados “McLaren” F1 projektā ievērojamas investīcijas veica “Honda” koncerns, taču sadarbība vājo rezultātu dēļ tika pārtraukta, bet vienošanās ar “Renault” tika paveikta ar ievērojami neizdevīgākiem finansiāliem nosacījumiem.