“Mercedes” F1 komandas vadītājs Toto Volfs, kā arī abi braucēji Luiss Hamiltons un Valteri Botass atzinuši, ka ir ļoti noraizējušies par savas vienības izredzēm šajā nedēļas nogalē gaidāmajā Monako Grand Prix izcīņā.

Pērn neviens “Mercedes” braucējs uz goda pjedestāla nekāpa – Valteri Botass finiša līniju šķērsoja 4. vietā, bet Luiss Hamiltons pēc tikai 14. vietas kvalifikācijā pakāpās līdz 7. vietai.

Esmu ļoti noraizējies. Pēdējos gados esam redzējuši, ka dažās trasēs viss iet lieliski, bet citām mūsu mašīna vispār nav piemērota. Nezinu, kāpēc tā. Ir ļoti grūti mainīt mašīnas gēnus. Monako, Budapešta un Singapūra ir tās vietas, kur pērn vispār nespējām konkurēt. Šo uzskatu par lielisku izaicinājumu. Mašīna vairs nav tāda dīva, kāda tā bija pērn, tomēr tā vienalga jāpierauga. Joprojām neesam atraduši iemeslu, kādēļ Monako līkumos mašīna nav tik ātra,” norāda Toto Volfs.

Volfa viedoklim pievienojas arī šīs sezonas kopvērtējuma līderis Luiss Hamiltons: “Monako būs pamatīgs izaicinājums. Būs grūti pārspēt konkurentus. Ja paskatās uz Danielu Rikjardo Spānijā, tad var redzēt, ka trešajā sektorā viņš bija daudz ātrāks. Tajā viss ir atkarīgs no piespiedējspēka, tādēļ uzskatu, ka Monako viņus pārspēt būs gandrīz neiespējami. Līdzīgu ainu sagaidu arī Monreālā, kur ir ļoti grūti uzturēt riepas vajadzīgajā darba temperatūrā. Būs vajadzīgi vairāki apļi, lai tās pietiekami uzsildītu. mūs gaida dažādi izaicinājumi, līdz ar to šaubos, ka viss ies tikpat gludi kā Spānijā.

Arī Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass uzskata, ka “Red Bull” šonedēļ paredzams favorītu statuss. “Grūti teikt, cik spēcīgi būsim, jo spēku samēri starp vadošajām vienībām strauji mainās no viena posma līdz nākamajam. Mēs apzināmies, ka šī, iespējams, nebūs tā vieglākā nedēļa, jo “Red Bull” ātrums Barselonas trešajā sektorā bija ļoti labs, kas ir trases līkumotā un lēnā daļa, kāda ir visa Monako trase. “Red Bull” būs stipri, tomēr jāatceras, ka pērn pole position izcīnīja “Ferrari”. Taču, ja strādāsim tikpat cītīgi, kā līdz šim un apgūsim jaunas lietas, varam cerēt uz pozitīvu kvalifikāciju, kas šeit ir ļoti svarīga.