Jaunizveidotajā Silverstounas rallijkrosa trasē uzsākts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas ceturtais posms Cooper Tires World RX of Great Britain. Neraugoties uz dažādām likstām ar mašīnu, latviešu sportists Jānis Baumanis varonīgi cīnījās abos kvalifikācijas braucienos, pirmo dienu Anglijā noslēdzot 14. pozīcijā, tomēr nodemonstrētais ātrums ļauj cerēt uz progresu svētdien.

Treniņbraucieni ļāva Jānim Baumanim izmēģināt dažādus piekares regulējumus. Pat ar piesardzīgu braukšanu Jānis apliecināja komandas potenciālu, vairākās trases daļās konkurējot ar vadošo rūpnīcu braucējiem.

Pirmā kvalifikācijas brauciena startā Baumanis iekārtojās trešajā pozīcijā, taču Endrjū Džordana izslīdēšana ļāva iegūt vienu pozīciju. Džokera aplī sekoja nelielas problēmas ar pārnesumkārbu, līdz ar to tika zaudēts laiks uz ātrumu maiņu. Brauciens tika noslēgts ar 14. rezultātu kopējā ieskaitē.

Problēmas ar starta palaišanas sistēmu vēl pirms otrā kvalifikācijas brauciena neļāva pienācīgi uzsildīt mašīnas riepas. Pirmajā aplī Jānis nonāca neērtā situācijā aiz Tomija Rustada, kurš nosargāja savu pozīciju. Lielisks pēdējais aplis uzlaboja situāciju, un arī otrais brauciens kopējā ieskaitē tika noslēgts 14. vietā.

Jānis Baumanis: “Varētu teikt, ka šīs nav vienas no vieglākajām sacensībām, kādas ir bijušas šosezon. Ļoti smags sākums, jo rūpnīcas komandas ir ievērojami ātrākas par pārējiem. Atstatums ir aptuveni sekunde aplī, tādēļ diez ko tuvāk netiekam. Ir gan arī blakusfaktori, kas to ietekmē. Šī ir ļoti interesanta trase, un man ir liels prieks te atrasties kopā ar pasaules labākajiem braucējiem, tomēr tā nav īsti piemērota mūsu mašīnai, jo ir pagrieziens pēc pagrieziena. Kad trase ir notīrīta, saķere ir pamatīga. Rodas sajūta, ka arī, braucot pa grants segumu, esmu uz asfalta. Tajās situācijās mēs zaudējam un netiekam līdzi, tomēr, kad uzlīst lietus, trase kļūst slidena un varam cīnīties par augstākām vietām. Rītdien jācer uz nokrišņiem un jānodejo lietus deja!

Ātrāko apļa laiku pirmajā braucienā uzrādīja “Volkswagen” vecmeistars Peters Solbergs, kuram aizraujošā cīņā izdevās pārspēt savu konkurentu vēl no rallija dienām Sebastianu Lēbu. Neveiksmīgs otrā brauciena starts liedza Lēbam iesaistīties cīņā par uzvaru otrajā braucienā, ko pārliecinoši izmantoja viņa komandas biedrs Timijs Hansens, pat neskatoties uz nelielu saslīdēšanu.

Pārliecinošs vadošo trio Peters Solbergs, Matiass Ekstroms un Timijs Hansens cerēs katrs savai rūpnīcas komandai atnest uzvaru rītdien, tomēr tiek solīti nokrišņi, kas var notikumus sagriezt kājām gaisā.

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SVĒTDIENA, 27. MAIJS

11:15 Iesildīšanas braucieni
12:00 Trešā kvalifikācija World RX
12:40 Trešā kvalifikācija RX2
13:00 Ceturtā kvalifikācija ARX
13:45 Ceturtā kvalifikācija World RX
14:25 Ceturtā kvalifikācija RX2
14:55 Pusfināli ARX
15:10 Pusfināli RX2
15:15 Autogrāfu sesija
15:25 Fināls ARX
16:00 Tiešā translācija LTV7 un LMT straumē
17:00 Pusfināli World RX
17:30 Fināls RX2
17:40 Fināls World RX
17:50 Apbalvošanas ceremonija

Grafiks: FIA World RX