Ar Jāņa Baumaņa dalību aizvadīts FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas ceturtais posms COOPER TIRES WORLD RX OF GREAT BRITAIN. Tajā latviešu sportists Jānis Baumanis 23 braucēju konkurencē izcīnīja 14. vietu, neraugoties uz sadursmi trešās kvalifikācijas kārtas startā, kas radīja pamatīgus bojājumus sportista mašīnai.

Izredzes uz augstu rezultātu trešajā kvalifikācijas kārtā Jānim zuda jau pirmajā aplī, kad zviedru sportists Antons Marklunds izraisīja sadursmi ar Timuru Timerzjanovu. Tās rezultātā Baumanis saņēma triecienu no Marklunda mašīnas, sabojājot aizmugurējā riteņa balstu, kā rezultātā braucienā tika ieņemta 23. vieta.

Ceturtajā kvalifikācijas kārtā latviešu sportists veica lielisku startu un nonāca pārliecinošā brauciena vadībā, ko noturēja līdz pat finišam. Lai gan pusfināls netika sasniegts, Jānis Baumanis ieņēma 11. vietu braucienā, kas vieš pozitīvas cerības uz progresu sezonas turpinājumā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Johans Kristofersons, kurš aizvadīja perfektu svētdienu – uzvarēja abās noslēdzošajās kvalifikācijas kārtās, pieveica konkurentus pusfinālā un izmantoja pirmo starta rindu, lai izcīnītu trešo uzvaru šosezon. Uz goda pjedestāla kopā ar Kristofersonu kāpa Andreass Bakeruds un Sebastians Lēbs. Pusfinālā gan Kristofersons sadūrās ar savu komandas biedru Peteru Solbergu, kā rezultātā brauciens tika apturēts. Atkārtotajā braucienā Solbergu pievīla tehniskas ķibeles.

Kopējā ieskaitē Jānis sacensības noslēdza 14. vietā, izcīnot 3 punktus čempionāta kopvērtējumā, kur viņš pēc četriem posmiem ieņem devīto pozīciju. Kristofersona pārsvars pār Sebastianu Lēbu sasniedzis 14 punktus.

Jānis Baumanis:Pirmajos 3 posmos sacensības noslēdzām ar smaidu uz lūpām. Šīs dienas Silverstounā smaida nebija. Lai gan pēdējais brauciens no malas izskatījās lielisks, tā nebūt nebija. Neesmu apmierināts ar sevi un to, ka nesakārtoju veselības likstas pirms sacensībām. Cerības uz pusfinālu izdzisa trešās kvalifikācijas startā, kad Marklunds vispirms trāpīja pa manas mašīnas priekšējo labo riteni, bet pēc tam, saskaroties ar Timerzjanovu, uztriecās pa aizmugurējo riteni un salauza vairākus stiprinājumus, turklāt arī priekšējais ritenis pēc pirmā kontakta bija līks. Tomēr, ja paskatās komandas darbu no malas, tas, ko viņi ir paveikuši, ir vienkārši perfekti. Man ir prieks, ka man ir viena no labākajām komandām, tomēr pie mašīnas vēl daudz jāstrādā, lai pietuvotos rūpnīcas komandām, bet mēs cīnāmies!

Grafiks: FIA World RX

World RX kopvērtējums

Vasīlijam Grjazinam RX2 klasē ar Latvijas komandu “Sports Racing Technologies” aizcīnījās līdz finālam, taču tajā veica pāragru startu un tika sodīts ar papildus džokera apli. Vasīlijs finiša līniju šķērsoja sestajā vietā nepilnas 10 sekundes aiz uzvarētāja Olivera Ēriksona, kurš kļuvis par kopvērtējuma līderi. Grjazins no viņa atpaliek pa diviem punktiem.

RX2 rezultāti