Foto: Charouz Racing

Šosezon neskaitāmas reizes jauno talantu braucieni Formula 2 sacensībās tiek izbojāti vēl īsti nesākušies – katru reizi vairākas mašīnas noslāpst startā, neapzināti nostādot sevi un aizmugurē esošos ļoti bīstamā situācijā. FIA atraduši risinājumu, kā cīnīties ar šīm problēmām – turpmāk visi starti tiks veikti gaitā, nevis nostājoties savās starta pozīcijās.

Visas sezonas laikā braucēji aktīvi sūdzējās par Formula 2 mašīnu sajūgu, kam ir tik maza darbošanās amplitūda, ka kļūdas esot neizbēgamas. Līdz ar to pirms šonedēļ notiekošajām sacensībām Austrijā treniņbraucienos tika veikti arī testi startam un arī tajos Nikolā Latifi un Luī Deletrazs noslāpa.

Tā rezultātā tika pieņemts lēmums uz Austrijas un Lielbritānijas posmiem veikt izmaiņas noteikumos un turpmāk starta procedūru veikt līdzīgi kā atsākot sacīkstes pēc drošības mašīnas fāzes, tā vietā, lai braucēji ieņemtu savas starta pozīcijas un apstātos. Līdz ar to pieaugs kvalifikācijas rezultātu nozīmīgums, jo pirmajā aplī vairs nebūs tik labas iespējas pakāpties par vairākām pozīcijām.

“F1LV

Formula 2 čempionāta vadītājs Bruno Mišels: “Šī nebūt nav perfekta situācija, tomēr braucēju drošība ir mūsu prioritāšu galvgalī. Mums nav pietiekami daudz laika un iespēju izmēģināt risinājumu problēmas novēršanai, tādēļ FIA pieturējusies pie drošākā risinājuma. Tas mums sniegs laiku, lai strādātu pie risinājuma un uz Ungāriju atgrieztos ar drošu un normālu risinājumu, ko piekopt atlikušajā nedēļas nogalē.