Līdzšinējais “FIAT” un tā meitas uzņēmuma “Ferrari” prezidents Serhio Markione atkāpies no sava amata veselības problēmu dēļ, kas radušās operācijas komplikāciju rezultātā.

“Fiat Chrysler Automobiles” izplatītajā paziņojumā nebija minēta sīkāka informācija par Markiones veselības stāvokli, tomēr itāļu mediji ziņo, ka pirms operācijas 66 gadus vecais Markione bijis ļoti noguris un sūdzējies par enerģijas trūkumu, bet pēc tās piepeši savārdzis un pat ievietots komā.

Ārkārtas sapulcē nolemts par “FIAT” prezidentu iecelt līdzšinējo “Jeep” kompānijas vadītāju Maiku Menliju, bet par “Ferrari” prezidentu kļuvis Džons Elkmans, kurš, visticamāk, izpilddirektora pienākumus uzticēs bijušajam “Philip Morris” valdes loceklim Luisam Kerijam Kamileri.

“F1LV

Elkmans nāk no Itālijā populārās Agnelli ģimenes. Viņa vectēvs Džanni Agnelli bija “FIAT” prezidents no 1966. līdz 1996. gadam. Džons Elkmans par “FIAT” valdes locekli kļuva jau 21 gada vecumā, un tās sastāvā darbojas jau vairāk kā 20 gadu, kopš 2010. gada pildot valdes priekšsēdētāja pienākumus, ko pārņēma no Lukas di Montizemolo.