Formula 1 čempionāta šīs sezonas kopvērtējuma līderis un pēdējā posma uzvarētājs Luiss Hamiltons varēs paturēt uzvaru un 25 izcīnītos punktus Vācijas Grand Prix izcīņā, neraugoties uz boksu celiņa līnijas šķērsošanu pie nepārtrauktās baltās līnijas.

Par pavērsiena punktu sacīkstēs kļuva Sebastiana Fetela avārija, pēc kuras trasē tika sūtīta drošības mašīna. Luiss Hamiltons jau bija ieņēmis trajektoriju, lai dotos boksos, tomēr pēdējā brīdī nolēma palikt trasē. Vairāki braucēji agrāk par līdzīgiem pārkāpumiem sodīti ar 5 sekunžu sodu, kas Hamiltonam atņemtu uzvaru, jo 2. vietas ieguvējs Valteri Botass no sava komandas biedra atpalika 4.5 sekundes.

Tomēr tika nolemts Hamiltonam piešķirt tikai brīdinājumu (viņa pirmo šosezon). Tiesneši savu lēmumu skaidro sekojoši: “Bija ļoti skaidri redzams, ka tika pārkāpti noteikumi – sportists šķērsoja līniju, kas atdala pitstopu iebraukšanas joslu no pārējās trases. Lēmuma pieņemšanai tika ņemti vērā sekojoši faktori:

“F1LV

1) Braucējs un komanda atzina savu kļūdu, norādot, ka komanda laikus nespēja izšķirties, vai likt braucējam doties boksos;
2) Pārkāpums tika veikts drošības mašīnas fāzes laikā;
3) Nevienā brīdī sportista rīcība neradīja bīstamu situāciju citiem braucējiem un atgriešanās trasē notika droši un pārdomāti.

Ņemot vērā visus augstāk minētos apstākļus, kā arī ņemot vērā iepriekš reģistrētus šo noteikumu pārkāpumus, esam nolēmuši, ka brīdinājums būtu atbilstošs sods par šo pārkāpumu.