Formula 1 čempionāta organizatori paziņojuši, ka centieni kalendāru papildināt ar Maiami Grand Prix ir īslaicīgi atlikti, kas nozīmē, ka sacīkstes allaž saulainajā Floridas štatā nākamgad vēl nenotiks.

Ņemot vērā, ka Vācijas GP notiek katru otro gadu un jaunu posmu parādīšanās kalendārā nākamgad netiek plānota, sezona, visticamāk, sastāvēs no 20 sacīkstēm, kamēr Maiami posms kalendāru, iespējams, papildinās jau 2020. gadā.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ process par Maiami posma iekļaušanu F1 programmā aizkavējies, ir vietējo rezidentu neapmierinātība, ko izmantojuši arī opozīcijā esošie vietējie politiskie spēki, kā rezultātā čempionāta organizatoru tikšanās ar pilsētas komisiju atlikta no šīs nedēļas līdz septembrim.

“F1LV

Oktobrī gaidāmais F1 fanu festivāls Maiami pilsētā šogad notiks neatkarīgi no Grand Prix likteņa, ar mērķi mainīt skeptiski noskaņoto vietējos iedzīvotāju domas.

F1 komerciālās daļas vadītājs Šons Bračess gan norāda, ka par sacensību rīkošanu tiek domāts ilgtermiņā un sasteigti lēmumi pozitīvus rezultātus nedošot. Pēdējo nedēļu laikā pat parādījušās runas, ka līgums par sacīkšu rīkošanu Maiami pilsētā varētu tikt noslēgts uz 20 sezonām.

Vairākās savstarpējās abu pušu sapulcēs tiek risināti vairāki ar Grand Prix organizēšanu saistīti jautājumi, tostarp arī potenciālie trases konfigurācijas modeļi, kas varētu ievērojami atšķirties no sākotnēji piedāvātās versijas ar divām ļoti garām taisnēm.