Ungārijas Grand Prix sacīkšu tiesneši nolēmuši sodīt “Mercedes” braucēju Valteri Botasu par avārijas izraisīšanu ar Danielu Rikjardo neilgi pirms finiša. Somu sportistam piespriests 10 sekunžu sods, kā arī piešķirti 2 soda punkti.

Valteri Botass soda saņemšanas rezultātā gan saglabājis savu piekto vietu. “Mercedes” braucējs finišēja precīzi 50 sekundes aiz sacensību uzvarētāja Luisa Hamiltona, kamēr viņa tuvākais sekotājs Pjērs Gazlī finiša līniju šķērsoja 23 sekundes vēlāk. Pie tam Botass bija viens no tikai diviem aktīvajiem braucējiem, kuram pēdējā gada laikā nebija iekrāts neviens soda punkts, līdz ar to sodam tikpat kā nav nekādas nozīmes.

Pēc sacensībām “Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs noteica: “Panākums šodien sagaidīts ar mainīgām emocijām. Valteri noteikti bija pelnījis goda pjedestālu, jo šodien viņš bija lielisks palīgs.

“F1LV

Botass gan par šādu definējumu nebija priecīgs: “Pirmkārt, ir sāpīgi, ka tevi nosauc par palīgu. Otrkārt, nav nekā laba, ko varu paņemt no šī posma. Vēlējos sasniegt labāku rezultātu. Cerējām, ka iztiksim ar vienu pitstopu, tomēr to nācās veikt ātrāk kā gribētos, lai nosegtu Kimi. 20 apļus pirms finiša viss bija kārtībā, kontrolējām situāciju, taču tad aizmugurējās riepas sāka nodilt. Centos nosargāt savu pozīciju kā vien pratu un būt agresīvs, tomēr tas viss beidzās sāpīgi, ar aizlauztu priekšējo antispārnu.”

Somu sportists arī norādījis, ka pēc sacīkstēm aprunāsies ar Volfu par savu lomu komandā. Lai gan atstatums starp abiem “Mercedes” braucējiem ir samērā liels, sezona ir tikai mazliet pāri pusei un viss vēl ir priekšā.

Runājot par incidentiem sacīkšu beigās Botass norāda, ka ar mašīnas priekšgalu jau bija ieņēmis trajektoriju, lai veiktu pagriezienu līdz Sebastians Fetels strauji devās no ārmalas iekšmalā, kā rezultātā abas mašīnas saskārās. Somu sportists piekritis tiesnešu lēmumam to klasificēt kā sacīkšu incidentu. Tikmēr sadursmē ar Danielu Rikjardo priekšējā antispārna bojājumi sabloķējuši riteņus, kad abi atradušies blakus viens otram. “Esmu drošs, ka viņš redzēja, cik ātri dodos līkumā, tomēr vienalga griezās un tai brīdī mūsu mašīnas saskārās.”