“Force India” komanda pagājušajā nedēļā paziņoja par maksātnespējas procesa uzsākšanu. Komanda jau pavisam drīz nonāks jaunu īpašnieku rokās, tomēr tā var saņemt pamatīgu finansiālu triecienu konkurentu nostājas dēļ.

Galvenais jautājums, kas rodas, pārdodot F1 komandu, pēc reģistrācijas, zīmola un nosaukuma maiņas ir tas, vai tai pienākas līdzekļi no ikgadējās F1 ienākumu sadales starp komandām. Ja “Force India” saņemtu akceptu no visām 9 pārējām komandām problēmas nerastos, tomēr “Renault”, “McLaren” un “Williams” nevēlās šādu notikumu attīstību. Tas maksātnespējā nokļuvušās “Force India” mantiniekiem tuvāko gadu laikā varētu liegt peļņu līdz pat 150 miljonu USD apmērā.

Čempionāta izpilddirektora Čeisa Kerija centieni pārliecināt ‘spītīgās’ komandas nevainagojās panākumiem. Paredzams, ka šīs 3 vienības varētu piekāpties, ja izcīnīs sev izdevīgākus nosacījumus čempionāta ienākumu sadalē, kas no 2021. gada piedzīvos ievērojamas izmaiņas.

“F1LV

F1 sporta daļas vadītājs Ross Brauns jau paziņojis, ka darīs visu, kas ir viņa spēkos, lai nodrošinātu, ka “Force India” pārdzīvos šo pārejas procesu un saglabātu esošo komandu skaitu.