Truā-Rivjērā aizvadīts FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas septītais posms World RX of Canada. Tajā savu šīs sezonas labāko rezultātu sasniedza Jānis Baumanis, kvalificējoties fināla braucienam, kurā izcīnīta 6. vieta, bet labākā reakcija startā ļāva savā īpašumā iegūt ‘Monster Energy Supercharge award’ trofeju.

Jānis Baumanis trešo kvalifikācijas kārtu iesāka piesardzīgi. Tas ļāva izvairīties no priekšā notikušā kontakta starp Johanu Kristofersonu un Kevinu Ēriksonu un apsteigt “Olsbergs MSE” komandas braucēju. Cīņas turpinājumā izdevās tikt pie brīvas trases sev priekšā un kopējā ieskaitē sasniegts septītais rezultāts.

Trīs sekmīgas kārtas ļāva pēdējā braucienā izvairīties no liekiem riskiem. Jānim padevās lielisks starts un savā braucienā pirmajā aplī izdevās iekārtoties trešajā pozīcijā, tomēr aizkavēšanās aiz priekšā braucošā Žeroma Grosē-Žanīna lika samierināties ar divpadsmito vietu.

Kopējā ieskaitē kvalifikācija tika pārliecinoši noslēgta desmitajā vietā, kas ļāva kvalificēties pusfināla braucienam trešajā starta rindā. Startā Baumanim izdevās apsteigt Kevinu Hansenu un Robinu Larsonu un ieņemt ceturto pozīciju, kurā Jānis turējās ilgāku laiku līdz priekšā braucošo Andreasu Bakerudu piemeklēja balstiekārtas defekts. Ar to vien Baumanis neapstājās. Sebastiens Lēbs pēdējā aplī nepārredzamā pagriezienā piedzīvoja avāriju, aizšķērsojot Jāņa Baumaņa ceļu. Pēc sadursmes trases pēdējos metros Jānis izrāva otro vietu, atstājot Lēbu trešajā pozīcijā.

Fināla braucienā Jānim Baumanim bija labākais starta reakcijas laiks no visiem sešiem dalībniekiem, kas ļāva viņam izcīnīt ‘Monster Energy Supercharge Award’ trofeju. Mēģinājumi doties uzbrukumā pa ārmalu nevainagojās panākumiem. Finālā izpaudās rūpnīcas komandu pārsvars un Baumanis finiša līniju šķērsoja 6. pozīcijā.

Sacensībās Truā-Rivjērā “Stard” komandu pārstāvošais Baumanis izcīnīja 13 punktus, kas kopvērtējumā ar 64 punktiem ļauj nostiprināties devītajā vietā.

Jānis Baumanis:Šodien neizdevās uzrādīt pašu labāko sniegumu kvalifikācijās, it sevišķi pēdējā braucienā. Neraugoties uz to, temps bija labs un biju apmierināts, ka kvalifikāciju noslēdzām desmitajā vietā. Pusfinālā nekad neko nevar zināt. Ar tādu mērķi arī gāju. Pēc laba starta pirmais pagrieziens bija mierīgs, bet trešajā pagriezienā Kevins Hansens pieļāva kļūdu un ieleca man sānos. Turpināju cīņu, un izdevās ļoti veiksmīgs un precīzs džokera aplis. Pēc tam izdevās uz konkurentu kļūdu rēķina pakāpties līdz otrajai vietai. Pirms priekšpēdējā pagrieziena, ļoti šaurā vietā Sebastiens Lēbs pieļāva kļūdu un aizšķērsoja man ceļu. Pēc sadursmes ar viņu trases atlikušajā daļā izkaroju otro vietu un finiša līniju šķērsoju pirms viņa. Tas ļāva finālā startēt no otrās rindas. To, ka veicu labāko startu nemaz nezināju līdz pat pēdējam brīdim, kad mani aizveda līdz goda pjedestālam. Liels prieks par komandas darbu un mašīnu, kas tika sagatavota, lai cīnītos pusfinālā un finālā. Šoreiz pietrūka pieredze, tādēļ strādāsim pie tā, lai turpmāk finālos varētu uzrādīt vēl labākus rezultātus. Pēc pusfināla mašīna bija pārkarsusi un mums nebija iespējas to pienācīgi atdzesēt. Beidzot esam uz pjedestāla un izcīnīta ‘Monster Energy Supercharge’ balva. Būtu gan vēlējušies iegūt pirmo, otro vai trešo vietu, tomēr ar pussoli esam uz pjedestāla.

Par sacensību uzvarētāju kārtējo reizi kļuva “Volkswagen” braucējs Johans Kristofersons. Pēc neveiksmīgas cīņas ar Andreasu Bakerudu sacensību pirmo dienu zviedru sportists noslēdza tikai 9. vietā, tomēr dominance svētdien ļāva Kanādā izcīnīt maksimāli pieejamos 30 punktus. Pirmās dienas līderis Sebastiens Lēbs trešajā kvalifikācijā piedzīvoja pamatīgu drāmu, kad nesadalīja trasi ar vienu no saviem galvenajiem konkurentiem Matiasu Ekstromu. Lai gan abu braucieni bija izbojāti, tas netraucēja veterāniem sasniegt finālu, kur Lēbs ierindojās 3. vietā aiz sava komandas biedra Timija Hansena. Līdz ar to pēc septiņiem posmiem Kristofersona četri tuvākie konkurenti – Hansens, Lēbs, Bakeruds un Solbergs atrodas viena punkta robežās cits no cita.

Grafiks: FIA World RX
Grafiks: FIA World RX