Foto: Prema Racing

Lielisku nedēļas nogali Spa trasē aizvadījis nīderlandietis Niks de Vrīss, kuram izdevās izcīnīt uzvaru un ceturto vietu Formula 2 sacīkstēs, ievērojami uzlabojot savas pozīcijas čempionāta kopvērtējumā.

Ar pārliecinoši labāko apļa laiku kvalifikācijā pie sava pirmā pole position tika “Prema” braucējs Niks de Vrīss. Viņam blakus uz starta stājās čempionāta līderis Džordžs Rasels, kamēr otro rindu aizņēma Serhio Sette Kamara un Luka Džiotto. Pēc problēmām ar mašīnu sesijas izskaņā Lando Noriss palika tikai piektais.

Pirmā brauciena startā de Vrīss noturēja vadību, kamēr Rasels sabloķēja riteņus un zaudēja pozīciju Sette Kamaram. Trīs mašīnas atradās blakus ‘Kemmel’ taisnē cīņā par ceturto pozīciju. Uz mirkli izskatījās, ka Noriss zaudēs pozīciju Albonam un Džiotto, tomēr brits spēja izraudzīties pareizo trajektoriju, lai noturētu pozīciju. Astotajā aplī boksos devās abi galvenie titula pretendenti Rasels un Noriss, liekot konkurentiem pielāgoties, lai nezaudētu pozīciju. Neliela aizķeršanās boksos lika de Vrīsam sākt aizsargāties no aizmugurē esošajiem braucējiem. Nirei Fukuzumi mašīnas dzinējs beidza savu dzīvi ar pamatīgām liesmām. Trasē devās drošības mašīna. Sacīkstēm atsākoties, Ralfs Bošungs piedzīvoja avāriju, tomēr tiesneši nolēma cīņu trasē neapturēt. de Vrīss izcīnīja trešo uzvaru šogad, kamēr Norisa mēģinājumi apdzīt Raselu nebija sekmīgi. Atšķirīga stratēģija ļāva Artjomam Markelovam veikt vairākas lieliskas apdzīšanas un braucienu noslēgt sestajā vietā.

“F1LV

Astotnieku noslēdza Luka Džiotto un Nikolā Latifi, kas abiem sniedza iespēju otro braucienu uzsākt no pirmās rindas. Startā Latifi nosargāja vadību, kamēr de Vrīss ar fantastisku startu apsteidza piecus konkurentus un nonāca trešajā pozīcijā. Piektajā aplī de Vrīss apsteidza arī Džiotto, kamēr fonā pēc aizraujošas cīņas vairāku apļu garumā Noriss tika garām Markelovam. Pāris apļus vēlāk “McLaren” junioram izdevās apsteigt arī Džiotto un pacelties uz trešo vietu. Viss sagriezās kājām gaisā pēdējā aplī – de Vrīss zaudēja pozīcijas Norisam un Albonam un tikai par mata tiesu noturēja Markelovu sev aizmugurē. Albonam neizdevās tikt garām Norisam.

Čempionāta kopvērtējumā Džordža Rasela pārsvars sarucis līdz pieciem punktiem. Viņam uz papēžiem min Lando Noriss, kurš šogad 18 braucienos gan ticis tikai pie vienas uzvaras. Tālu no līderiem nav Alekss Albons, kura deficīts ir 27 punkti. Lieliskais sniegums ļāvis de Vrīsam ieņemt ceturto vietu. Otrā brauciena uzvarētājs Nikolā Latifi pēc panākuma ieņem 11. pozīciju.

Līdz sezonas beigām palikuši vēl trīs posmi. Nākamais no tiem jau nākamnedēļ risināsies Moncas trasē, Itālijā.

REZULTĀTI

KOPVĒRTĒJUMS

KALENDĀRS