Spēcīgs lietus liedzis šodien aizvadīt MotoGP sacīkstes Silverstounas trasē, kas nozīmē, ka braucēji pametīs trasi vienādās pozīcijās. Punkti netiks piešķirti pēc kvalifikācijas rezultātiem, kā arī sacīkšu norise pirmdien netika izskatīta.

Drāma un lietus Silverstounā valdīja visu nedēļas nogali. Jau treniņbraucienos pēc smagas avārijas ar Franko Morbidelli kāju vairākās vietās lauza “Avintia Ducati” braucējs Tito Rabats. Sportistam tika veikta operācija, kas aizvadīta veiksmīgi. Bijušais Moto2 čempions uzsācis rehabilitācijas procesu.

Lietus iejaucās arī kvalifikācijas norisē. Tās sākums aizkavējās par pusstundu, bet pauzi nācās piedzīvot arī pirms otrās kārtas. Šādos apstākļos pārāki izrādījās “Ducati” braucēji, izcīnot pirmo dubultuzvaru kvalifikācijā kopš 2006. gada. Pie pole position tika Horhe Lorenco, bet pirmajā rindā sacīkstes vajadzēja uzsākt arī Andrea Doviciozo un Johanam Zarko, kamēr leģendārais Valentino Rosi palika tikai 12. vietā.

Lai izvairītos no spēcīgā lietus tika pārplānoti svētdienas notikumi un nolemts MotoGP sacīkstes aizvadīt pirms Moto2 un Moto3 cīņām. Vēl iesildīšanās braucieni tika aizvadīti drēgnos, bet sausos apstākļos. Amizants skats pavērās pēc Bradlija Smita kritiena. Viņa tautietis Kals Kračlovs nolēma izpalīdzēt savam tautietim un kā pasažieri uz sava motocikla aizveda Smitu līdz boksiem.

Iesildīšanās braucieni gan bija pēdējie brīži, kad MotoGP braucēji devās trasē. Drenāžas problēmas liedza pietiekami efektīvi likvidēt uz trases uzlijušo ūdeni. Izmisīgi organizatoru mēģinājumi sausināt trasi nevainagojās panākumiem un pēc ilgākas pauzes vairāku stundu garumā tika pieņemts lēmums atcelt sacīkstes visās trīs klasēs.

Šī bija pirmā reize kopš 1980. gada Austrijas Grand Prix, kad sacensības tiek atceltas laikapstākļu dēļ. Toreiz Austrijā sacīkšu norisi iztraucēja sniegs. 2011. gadā Malaizijas Grand Prix bija pēdējā reize, kad netika piešķirti punkti, jo sacīkstes tika apturētas pēc Marko Simončelli letālās avārijas.

Tas nozīmē, ka Marks Markess saglabā 59 punktu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā, kamēr konkurentiem paliek par vienu iespēju mazāk, lai sadeldētu šo handikapu.

Nākamais posms Marko Simončelli vārdā nosauktajā Misano sacīkšu trasē tiks aizvadīts 9. septembrī.